Jubilejní ročník se letos uskuteční pod taktovkou v loňském roce založené společnosti Sportheart v čele s ředitelkou závodu - se zápálenou běžkyní a triatlonistkou - Lucií Hrabovou. Zázemí, start i cíl kulatého ročníku budou na Ostrově Santos v Sušici. Horský půlmaraton proběhne v několika individuálních kategoriích podle rozdělení věku, na své si ovšem přijdou i štafety a děti.

Novinkou je kategorie handicap. „Ve spolupráci s firmou Alps South Europe jsme připravili zkrácenou verzi v délce 12,1 km tak, aby ji i tito závodníci zvládli. Převýšení na trase je přes 400 metrů a oproti hlavnímu závodu je trať zkrácena o jeden vrchol, a to Sedlo. Start tohoto závodu proběhne v jeden okamžik společně s hlavním závodem," uvedla Lucie Hrabová na stránkách akce.

Zdroj: facebook Horského půlmaraonu

Závod je vyhlášen jako mistrovství České republiky veteránů nad 35 let. Registrovat se můžete online na stránkách Horského půlmaratonu, do 31. března za zvýhodněnou cenu 500 Kč (individuální závod), respektive 700 Kč (štafety). Od 1. dubna je startovné dražší o stovku. Více informací o závodě najdete na internetových stránkách www.horskypulmaraton.cz. Partnery akce jsou Město Sušice a firmy Hight Point a Alps South Europe.

David Janda.
Šumavský lyžař David Janda vybojoval na Olympiádě dětí a mládeže dva zlaté kovy