Letošní 34. ročník se opět uskuteční v okolí Železné Rudy, poprvé v historii se na ní představí v bojích o medaile i mladí snowbordisté v obřím slalomu.
Olympiáda se uskuteční ve čtvrtek 24. února od 9.30 hodin. Prezence bude na jednotlivých sportovištích od 8 hodin, po prohlídkách tratí pak vše v 9.30 hodin „vypukne“. Bude se bojovat o šedesát sad medailí.

Očekává se účast 250 - 300 mladých lyžařů z celého okresu Klatovy. V běžeckých disciplínách i v obřím slalomu bude startovat pět věkových kategorií, v obřím slalomu snowbordistů bude chybět jen kategorie nejmladších dětí (1. - 3. tříd ZŠ).

Běžecké disciplíny se uskuteční v běžeckém areálu Tatranu Železná Ruda na Belvederu, na pořadu bude závod jednotlivců a také tříčlenných štafet, vše klasickým způsobem. Ředitelem soutěže je zkušený organizátor a trenér Ctirad Drahorád, který se mimo jiné podílel velkým dílem na výchově dnes již našeho předního reprezentanta v běžeckém lyžování Martina Jakše a dalších borců, pomáhat mu budou funkcionáři a rozhodčí z Tatranu Železná Ruda a další obětavci.

Obří slalom se uskuteční v lyžařském areálu Nad nádražím v Železné Rudě, počet závodníků je omezen na start maximálně pro dva chlapce a dvě dívky v každé kategorii za jednu školu, pojedou se tradičně dvě kola. Ředitelkou soutěže je Jana Prošková, pomáhat jí budou zkušení trenéři a funkcionáři ze SKI klubu Železná Ruda a další nadšenci.

Snowbordisté startují na okresní olympiádě poprvé a absolvují také dvě kola obřího slalomu, který se pojede také na sjezdovce Nad nádražím v Železné Rudě. Ředitelem této soutěže je cvičitel a trenér lyžování a zároveň velký propagátor snowbordingu Jaroslav Frič, pomáhat mu budou jeho kamarádi z lyžařského a sportovního hnutí.

Na akci se podílejí i další, kteří každý svým dílem přispívají k uskutečnění a organizaci této tradiční sportovní akce pro žactvo a mládež klatovského regionu. Jsou to Asociace školních sportovních klubů, komise sportů a her Pošumavského sportovního sdružení Klatovy, Město Železná Ruda, SK Snowried Vimperk a přímo na svazích při samotných soutěžích pak ZŠ a MŠ K. Klostermanna Železná Ruda, SKI klub Železná Ruda a TJ Tatran Železná Ruda.