Klatovské kadety po překvapivé porážce doma s basketbalisty z Plzně čekaly dva těžké zápasy v Pardubicích a v Jihlavě s Vysočinou. Zatímco favorizovaní Pardubičtí utkání s přehledem zvládli a vysoko vyhráli, v Jihlavě se povedlo Klatovským po šťastně zahrané koncovce uhrát velmi cennou výhru. Oba zápasy odehráli pouze se sedmi hráči, protože chyběli zranění Štípek a Peleška.

BK Pardubice – TJ Klatovy 100:71 (30:15, 21:23, 24:22, 25:11). Zápas začal tradičně. Pardubičtí šli lehce do výrazného vedení a díky mizerné obraně hostů nastříleli v první čtvrtině 30 bodů.Ve druhé se Klatovští trochu sebrali a snížili na poločasových přijatelných 13 bodů. Ještě ve třetí čtvrtině se snažili soupeře trápit, ale kvůli únavě už v poslední části nestačili. Domácí využívali svojí výrazné výškové převahy a výborně hrajícího tria Šoula, Peterka a Heřman. Sestava a body Klatov: Aušprunk 30/1, Luňák 17, Gezo 14, Kozina 6/2, Zeman 2, Milec 2, Krůta.

BC Vysočina – TJ Klatovy 77:79 (23:24, 20:19, 14:25, 20:11). První poločas byl vyrovnaný a nikomu se nepodařilo jít do výraznějšího vedení. Klatovské drželi ve hře Aušprunk výbornou střelbou a Luňák úspěšnými nájezdy. Dvoumetrového Zelenku dobře bránil Zeman. Domácím se naštěstí nedařilo tolik z dálky. Nástup do třetí čtvrtiny se Klatovským povedl a odskočili až na 12 bodů. Jenže pak si dovolili luxus zahození několika jasných nájezdů a výhodných podkošových šancí.

Bojovní domácí vlétli do poslední části a brzy zlikvidovali klatovský náskok. Těsně před koncem šli dokonce do vedení. Po několika chybách na obou stranách klatovský Luňák z nájezdu rozhodl o vítězství hostů. „Slabinou našich hráčů v tomto zápase, který se nám nakonec podařilo šťastně dotáhnout do vítězného konce, byly trestuhodně střílené trestné hody a nedařila se střelba ani z trojkové vzdálenosti,“ uvedl trenér klatovských kadetů Karel Aušprunk. Sestava a body Klatov: Luňák 27, Aušprunk 26, Gezo 10, Zeman 6, Milec 6, Kozina 4, Krůta.