Tam Lukáš Janoušek došel až mezi šestnáctku nejlepších plejerů, když si na své cestě poradil třeba se Štěpánem Mrůzkem z Prostějova, jenž se připravuje na velice prestižní juniorské Australian Open.

„Tímto vítězstvím postoupil mezi posledních šestnáct hráčů, kde na něj čekal jeho spoluhráč ze Slavie Plzeň Adam Kozler. Předchozí těžký zápas si však vybral svou daň. Ačkoliv byl Lukáš již unavený, odehrál další těžké a vyrovnané utkání. Bohužel už mu ovšem chyběly síly a prohrál 5:7 a 6:7. I tak na MČR dosáhl pěkného a nečekaného výsledku,“ popisoval pro Deník Milan Janoušek, šéftrenér oddílu LTK Klatovy a Lukášův pyšný otec.

Pozadu nezůstal ani další z klanu tenisových Janoušků, teprve desetiletý Šimon, jenž je oporou oddílu Klatov zejména v kategorii staršího žactva a který mezi mladšími žáky nejdříve reprezentoval západní Čechy na junior Davis Cupu, jenž se konal v Pelhřimově, kde výběr západních Čech skončil na šestém místě.

„Vzhledem k tomu, že výběr západních Čech hrál s mladšími ročníky, je tento tým velmi perspektivní a v příštím roce pojede s ambicemi nejvyššími,“ podotkl Milan Janoušek.

close Šimon Janoušek. info Zdroj: archiv Milana Janouška zoom_in Šimon Janoušek. Po Davis Cupu se na stejném místě uskutečnil turnaj mladších žáků kategorie B, který patří mezi kategorie vyšší třídy a byl velice silně obsazený. Této akce se rovněž zúčastnil i Šimon Janoušek a dařilo se mu znamenitě. Postoupil totiž až do finále, kde podlehl prvnímu nasazenému hráči.

„Stejně se dařilo také ve čtyřhře, kde se Šimon se svým oddílovým kolegou Štěpánem Fejkou probojovali až do finále, kde ale nestačili na první nasazený pár Maršík, Mikeš, jemuž podlehli 2:6 3:6 a obsadili rovněž 2. místo,“ radoval se Janoušek, trenér klatovského oddílu LTK.

„Dále se vedlo naší Denise Kurcové, která se zúčastnila turnaje dorostenek kategorie C v Praze, kde se probojovala ve dvouhře až do semifinále. Všem hráčům a hráčkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci,“ dodal naprosto spokojený Milan Janoušek.