A byť nakonec v předčasně ukončeném ročníku obsadily poslední příčku, rozhodně se nemají za co stydět. „Sice jsme skončily na posledním místě, ale myslím si, že to bylo dáno hlavně tím, že jsme v soutěži byly nováčkem. Hodně zápasů jsme ztratily v páté zkrácené hře nebo v koncovkách jednotlivých setů. Chyběla nám prostě zkušenost,“ přiznala v nedávném rozhovoru volejbalistka Klatov a vedoucí družstva Tereza Egerová. „Celkově to ale tak špatné nebylo. Dokázaly jsme potrápit jakékoliv soupeřky, zejména pak na domácí půdě, kde jsme nastupovaly v plné síle,“ pokračovala.

Sezonu žen zpětně zhodnotil také předseda klubu Luboš Nový a ve velké míře byl jeho názor podobný. „S velkým nadšením vstoupil náš tým žen pod vedením Terezy Egerové do druholigové soutěže a od začátku se mu dařilo získávat body. Především domácí zápasy měly i nemalou diváckou návštěvnost a členky týmu trénovaly a hrály s velkým nadšením. V podstatě téměř všechny domácí zápasy odehrály v plném počtu čtrnácti hráček,“ kvitoval.

Poté Nový hovořil také o zápasech mimo vlastní palubovku a i tam prakticky potvrdil slova Egerové. „To už se nedá říct o zápasech venkovních, kde byla účast hráček výrazně menší. S časem navíc přišla některá zranění a týmu se přestalo dařit získávat důležité body. Přestože se snažili všechny hráčky i trenéři týmu pomoci, jak to jen šlo, vrátit se k pohodovému průběhu ze začátku soutěže se již nepodařilo. Po Novém roce nastal postupný propad až na poslední místo tabulky. Zápasy se neprohrávaly rozdílem třídy, ale potřebné ligové zkušenosti většině našich hráček, alespoň zatím, v rozhodujících chvílích chybí,“ doplnil k hodnocení žen.

Vzhledem k ukončení sezony a současné situaci však tým nesestupuje a má právo účasti i v příštím ročníku. „V současné době se situace ohledně setrvání ve druhé lize řeší a záleží to především na zájmu hráček v soutěži pokračovat a trochu také na postupu děvčat z Domažlic které účast v lize také zvažují,“ upřesnil situaci Nový, předseda klatovského klubu.

JUNIORSKÉ ZÁPOLENÍ

Klatovští junioři letos startovali v áčkové skupině první ligy, kde změřili síly s takovými týmy jako jsou pražští Lvi B, Orion, Sokolov, anebo Dansport Praha. I když nakonec ve velmi těžké skupině obsadili osmou příčku, nevedli si vůbec špatně. O tom ostatně mluvil i spokojený Luboš Nový.

close Junioři SK Volejbal Klatovy. info Zdroj: Foto: Luboš Nový zoom_in

„Velmi úspěšný soutěžní ročník mají za sebou naši junioři pod vedením Ondřeje Mazance při své premiéře v 1. lize juniorů. Přestože na začátku soutěže chlapcům chvíli trvalo, než se srovnali s ligovou soutěží a naučili se zvládat vyrovnané koncovky, tak po novém roce již dokázali často bodovat a získali i cenná vítězství. Někteří naši hráči navíc startovali na střídavý start v extralize kadetů za Sokolov a získali tak další cenné zkušenosti,“ pochvaloval si předseda SK.

V příštím soutěžním ročníku však pokračovat v lize juniorů nebudou. „Všichni klatovští hráči by se měli přesunout do týmu mužů a bude na nich stát účast v krajském přeboru této kategorie,“ prozradil Nový.

ÚSPĚŠNÉ KADETKY

Skvělou sezonu mají za sebou také mladé volejbalistky SK Volejbal Klatovy v první lize kadetek. Západočešky postoupily v první fázi ze třetího místa do nadstavby a také tam nehrály pouze druhé housle. V šestičlenné skupině skončily na brilantní čtvrté pozici.

close Kadetky SK Volejbal Klatovy. info Zdroj: Foto: Petr Kučera zoom_in

„Díky rozšíření soutěží mohly holky startovat v první lize kadetek a pod vedením Petra Kučery si vedly znamenitě. Po základní části soutěže postoupily do bojů o postup do extraligy, kde vybojovaly konečné čtvrté místo. Pro příští soutěžní ročník však již nebudou moci startovat v této kategorii a celý tým se přesune do první ligy juniorek,“ uzavřel hodnocení tří ligových kategorií předseda SK Volejbal Klatovy Luboš Nový.

Luboš Nový o ostatních výběrech oddílu 

Ženy B – krajský přebor I. třídy (7. místo)
„Tým složený především věkem ještě z juniorek startoval premiérově v krajském přeboru žen I. třídy. Pod vedením Josefa Vlčka tým získával především zkušenosti pro příští sezonu, a přestože skončil na posledním místě, má právo účasti i v následujícím soutěžním ročníku.“
Juniorky – krajský přebor (1. místo)
„Pod vedením Josefa Vlčka juniorky suverénně ovládly krajský přebor a vybojovaly právo postupu do 1. ligy juniorek.“
Žákyně – krajský přebor (starší 4. místo a mladší 2. místo)
„Starší žákyně pod dohledem Tomáše Kozáka vybojovaly čtvrté místo v krajském přeboru. Mladší žákyně pak vedli Zuzka Marytová, Jitka Bohůnková a Jaroslav Sýkora a v krajském přeboru mladšího žactva obsadily z patnácti týmů skvělé druhé místo.“
Muži A – krajský přebor I. třídy (7. místo)
„V krajském přeboru mužů se tentokrát našim borcům příliš nedařilo a v sedmičlenné soutěži skončili se ziskem 14 bodů na posledním místě. Důvodem je především značná hráčská obměna týmu, která zkrátka musela přijít. Někteří nejlepší klatovští volejbalisté vypomáhali druholigovému domažlickému celku ke krásnému třetímu místu ve druhé lize. Pro příští soutěžní ročník krajského přeboru mužů bude třeba více zapojit mladé hráče a odchovance.“
Kadeti – krajský přebor (4. místo)
Mladší kluci z juniorského týmu Ondřeje Mazance startovali zároveň v krajském přeboru kadetů, kde skončili na čtvrtém místě. V této krajské soutěži budou pokračovat i příští rok.“
Starší žáci – krajský přebor (3. místo)
„Tým Petra Hodana vybojoval ve velmi vyrovnané konkurenci krajském přeboru konečné třetí místo.“
Přípravka – minivolejbalové turnaje
„Pod vedením Jitky Jarošíkové se na volejbalové přípravce dále podíleli Jitka Bohůnková, Jana Nová, Jan Ludvík, Josef Holeček a Luboš Nový. Děti se zúčastnily několika krajských kol v minivolejbale a některé si již vyzkoušely plzeňské městské přebory, což je soutěž, kde budou ti starší pokračovat i v příštím roce.“