Závodilo se ve čtyřech hlavních kategoriích, pitbike, hobby, veterán a sport.

„Nejvíc nás překvapila účast v kategorii malých motocyklů, tzv. pitbike a cestovních endur. Na start se postavilo čtyřicet jedna závodníků. Nejrychlejší byl Jiří Toman. Celkové prvenství ale dokázal udržet v Číhani osmý, Karel Lašek,“ uvedl ředitel závodů a promotér celého seriálu František Ferus.

Velmi těsný souboj svedli závodníci v kategorii hobby. V Číhani těsně zvítězil Jan Matějka před druhým Janem Vaštou. Mistrem této kategorie se pro rok 2011 stal Václav Hambek, který v posledním závodě dojel jako bronzový.

Kategorii veterán ovládl na více než sedmikilometrové přírodní trati Otakar Kotrba. V šesti závodech jediného seriálu motocyklového cross〜country ale nasbíral nejvíce bodů Lubomír Fajk, který v Číhani dojel na čtvrtém místě.

„Jediný, kdo měl před Číhání titul jistý, byl Radek Bezděk, který v nejprestižnější kategorii Sport ovládl čtyři závody, v jednom byl druhý. Bohužel nyní nestartoval kvůli technickým problémům svého motocyklu,“ vysvětlil František Ferus. Ve dvouhodinovém závodě zvítězil Jan Zeman.

„Závod v Číhani se v rámci jediného motocyklového seriálu závodu crosscountry pojede i příští rok. Začínat se bude s největší pravděpodobností v Liběticích u Sušice, na přelomu března a dubna. V plánu je zatím šest podniků,“ doplnil Ferus. (jd)