V sobotním (a brutálním) Pustertaler Ski Marathonu na dvaašedesát kilometrů mezi vrcholky italských Dolomit obsadil člen laufařského Vltava Fund Ski Teamu až 47. místo, o den později skončil dvaatřicetiletý lyžař v rámci 30 km dlouhého závodu Prato Piazza Mountain Challenge sedmatřicátý.

„Nejsem spokojený, vůbec. Možná malinko s nedělí, ale nějak mi to letos zatím nejde. Nevím, čím to je, netuším, kde jsem udělal chybu," kroutil Šrail hlavou.

Pustertaler Ski Marathon, seriál Ski Classics.Pustertaler Ski Marathon, seriál Ski Classics - Jan Šrail (vlevo).Zdroj: facebook Ski Classics

Možná i proto zůstal v Itálii, kde absolvuje intenzivní chvíle v bílé stopě a pak se přesune do Švýcarska, kde se koná už v sobotu spektakulární Engadin La Diagonela na 55 km klasickou technikou. „Chci udělat nějaký delší blok na sněhu, potrénovat a jít do dalšího závodu lépe připravený," vysvětlil Jan Šrail.

Pustertaler Ski Marathon, seriál Ski Classics, na snímku Jan Šrail.
OBRAZEM: Pustertaler Ski Marathon ovládl Persson, Jan Šrail v páté desítce

„Věřím, nebo alespoň doufám, že se to zlepší a bude to z mojí strany jen a jen lepší. Zatím jsem totiž svými výkony docela zklamaný," dodal rozpačitě Jan Šrail, mimochodem druhý nejlepší Čech prestižní maratonské série (lepší je pouze jeho týmový parťák z Vltava Fund Ski Teamu Fabián Štoček).

Šumavský laufař Jan Šrail.
Prato Piazza Mountain Challenge vyhrál Persson, Šrail si polepšil o deset míst