Třídílná série zahájí prvním závodem v Nýrsku ve dnech 27. a 28. dubna. Stejně jako minulý rok se i letos závod uskuteční v areálu bývalých kasáren a přilehlém okolí, včetně nýrské sjezdovky.

„Tuto destinaci si závodníci loni pochvalovali jako nejlepší ze všech uspořádaných závodů Last Adventure, proto právě zde celý seriál letos zahájíme. Ani tak vyhlášené tratě jako jsou Milovice nebo Dobřany nebyly pro závodníky tak zajímavé, členité a atraktivní jako právě terén v Nýrsku,“ řekl za organizátory z Českého offroad klubu Václav Polomis.

Závod bude začínat odpoledními tréninky v pátek 27. dubna, první startující vyjedou na trať ve 20.30 hodin. Do 22 hodin bude odjeta první večerní etapa ve všech čtyřech kategoriích – 4x2 Sport (sportovní čtyřkolky s náhonem jedné nápravy), 4x4 Expert (pracovní a sportovní čtyřkolky s přiřaditelným pohonem všech kol a navijákem), 4x4 Challenge (pracovní a sportovní čtyřkolky s přiřaditelným pohonem všech kol, naviják není povinný) a 4x4 Buggy (čtyřkolky typu UTV nebo SSV s volantem a přiřaditelným pohonem všech kol, naviják není povinný). Divácky atraktivní navijákování bude opět k vidění přímo v areálu bývalých kasáren. Druhý den bude závod pokračovat od 8 hodin a končit by měl v odpoledních hodinách kolem 13.30 hodin. Ředitelství závodu, catering a veškeré ostatní zázemí bude umístěno v kasárnách.

ZÁVODNÍCI Z „DAKARU“

„Našeho seriálu se v již uplynulých ročnících zúčastnila špička jezdců z celé České republiky, včetně dakarských specialistů Josefa Macháčka a Ollie Roučkové, kteří v Nýrsku přislíbili účast i letos,“ lákal diváky na známá motoristická jména Polomis a potvrdil, že nýrský závod splňuje všechny potřebné náležitosti: „Samozřejmostí je, že každý závod seriálu Last Adventure je zabezpečen zdravotní asistencí, technickými a traťovými komisaři na tratích a vším, co dané závody musí splňovat, včetně souhlasů všech institucí k uspořádání takových závodů“.

Realizace takového závodu se neobejde bez podpory místní samosprávy a obchodních partnerů. Toho si je vědom i Polomis: „Za celý realizační tým závodů Last Adventure chceme poděkovat městu Nýrsku za veškerou podporu a vstřícnost a všem firmám, které se jakýmkoliv způsobem spolupodílejí na našich závodech. Touto cestou chceme také pozvat na závod širokou nýrskou veřejnost, aby poznala, co tyto čtyřkolky všechno dokáží, když je vodí takoví jezdci, kteří jezdí i nejnáročnější soutěž na světě jakou je Dakar. Vstup do areálu je bezplatný a třeba si jen dáte pivko a klobásu a strávíte den jinak, než jste zvyklí.“

Další závody seriálu Last Adventure 2018 se pojedou 20. a 21. července v Přešticích a 5. a 6. října opět v Nýrsku.