V rámci Autoklub Rallysprint série triumfovala na Horažďovicku a okolí posádka vozu Ford Focus WRC Jan Dohnal se spolujezdcem Michalem Ernstem, kteří pačejovský podnik ovládli už počtvrté v řadě. Druhý Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem ztratili na vítěze v součtu osmi rychlostních zkoušek, z nichž dvě byly nakonec zrušené (druhá a třetí RZ), čtyřicet vteřin. Bronzovou příčku obsadil pilot Patrik Rujbr, po jehož boku seděla navigátorka Veronika Římalová. Plzeňský Václav Pech jedoucí s Petrem Uhlem ve voze Porsche 997 GT3 skončil na páté příčce.

Páteční předstartovní show na Mírovém náměstí v Horažďovicích.
PODÍVEJTE SE: Jubilejní ročník Rally Pačejov byl zahájen

Rally Pačejov, která letos nabídla řadu novinek v rychlostních zkouškách, si ale všichni pochvalovali. „Byl to opět krásný a náročný závod. A pro mě osobně nejspíše poslední v letošní sezoně,“ řekl na cílové rampě vítězný a naprosto spokojený Jan Dohnal, jenž si jako obvykle pochvaloval hlavně RZ Čečelovická. „Krásný závod. A i díky změnám dost náročný," potvrdil Dohnalova slova i plzeňský pilot Václav Pech mladší.

Pačejovský závod byl kromě letošního českého rallysprintového šampionátu také třetím dílem mistrovství ČR historických automobilů. Mezi historiky slavil prvenství Marcel Tuček (Mazda RX-7) před Janem Krejčou (Škoda 130 LR) a Stanislavem Budilem (BMW 2002). Celkem do závodu odstartovalo 119 soudobých rallyových speciálů, 33 historiků a k tomu zhruba dvacítka závodních aut v exhibiční rally pravidelnosti.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli tuhle Rally uspořádat a že byly tratě plné závodních vozů a diváků. Čtyřicátý ročník Rally Pačejov sice končí, ale ten další pro nás začíná již teď," uvedli spokojení pořadatelé. Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách www.rallypacejov.cz.

Autoři: Martin Mangl a Petr Motyčka

Czech Open: Klatovy budou hrát základní skupinu v Kunraticích.
Czech Open: Klatovy budou hrát základní skupinu v Kunraticích