Přestože někteří obyvatelé malé vísky u Ústalče, Krutěnic, mnohdy tvrdí, že se u nich zastavil čas, je to jen zdání, které klame. V Krutěnicích to žije a především pak díky členům tamní Jezdecké společnosti Dvůr Krutěnice, o.s.

Vždyť například na jejich druhou jezdeckou Jarní cenu přijeli reprezentanti z různých koutů České republiky, a nejen svými aktivitami, ale také především příjemným prostředím a skvělým komfortem nejen pro jezdce, ale i pro koně se dostává krutěnický areál do povědomí koňáků. A stává se vyhledávaným místem.

Důkazem toho je, že právě tento areál byl dějištěm jezdeckého skokového odpoledne. „Byla to akce především pro koně a jezdce, kteří nevlastní licenci, a pro děti. Ovšem zúčastnili se i ti zkušenější, kteří ji pojali jako nácvik na Jarní cenu. Skokové odpoledne vedl zkušený trenér Jaroslav Rédl z Bernartic,“ uvedl majitelka krutěnického Dvora Libuše Poskočilová.

Aktivity krutěnických koňáků ale tím rozhodně nekončí. „Zítra budeme vítat jaro vyjížďkou na koních do okolí. Poté posedíme a budeme diskutovat o odílových záležitostech,“ prozradila Libuše Poskočilová.