Závody započaly během na 60 metrů překážek žáků a Jan Kuchař si s překážkami poradil velice dobře. I když je netrénuje, přeběhl je pěkně v tříkrokovém rytmu v čase 10,79 sekundy.

Kristýna Hozmanová tuto disciplínu zaběhla v novém osobním rekordu a jako druhá nejrychlejší z celého třiašedesáti členného startovního pole za 10,42 sekundy. Dagmar Řezáčová zaběhla čas 11,51. „Dášu již od začátku závodu trápil natažený sval pravé nohy a stav se po překážkách ještě zhoršil, takže se po zbytek víceboje snažila disciplíny přežít a po prvním skoku na dálce byla nucená soutěž předčasně ukončit. I tak nasbírala úctyhodných 1468 bodů a skončila na 21. místě,“ uvedl trenér klatovských atletů Václav Šelmát.

Po překážkovém běhu byl další disciplínou v pořadí hod kriketovým míčkem, kde Jan Kuchař pravděpodobně přišel o medaili, protože slušný hod 35,55 metru stačil „pouze“ na jedenácté místo.

„V dalších disciplínách si už ale Honza vedl velmi dobře. Běh na 60 metrů suverénně vyhrál (8,42 sekundy), ve skoku dalekém skončil výkonem 421 cm šestý a v běhu na 800 metrů se po úžasném finiši umístil na pěkném čtvrtém místě,“ popisoval Šelmát.

Nepopulární „bramborovou“ příčku Kuchař vybojoval i v celkovém pořadí, když dosáhl na 1624 bodů a za třetím atletem zaostal o 97 bodů. „Honza, stejně jako Kristýna, tímto výkonem ve víceboji jen potvrdil svojí výbornou formu a všestrannost,“ pochvaloval si klatovský trenér.

Velmi úspěšný závod prožívala právě Kristýna Hozmanová, která slabším míčkem hozeným do vzdálenosti 31,35 metru, pokračovala přes perfektní běh na 60 metrů, kde byla celkově druhá (8,64). V dálce si vylepšila výkon z předchozích závodů na 458 cm a opět obsadila celkově druhé místo.

Před poslední disciplínou byla Hozmanová lehce nervózní, protože vytrvalostní běh (1500 metrů) nebývá mezi vícebojaři příliš oblíbený. I tak závod rozběhla velice slušně a od prvního kola se usadila na třetí pozici. Ve strhujícím finiši pak dokázala vybojovat druhé místo ve svém rozběhu v čase 2:54,42 minuty.

Pekelně dlouhé čekání na výsledky se vyplatilo, neboť klatovské atletce přineslo zaslouženou bronzovou medaili za celkový součet 2416 bodů. „Kristýna tak vybojovala další medaili pro náš klub Atletika Klatovy. Když se ohlédneme za tímto velmi pěkným závodem, který začal ve čtyři hodiny odpoledne a skončil skoro až v devět hodin večer, musíme naše svěřence za jejich výkony pochválit. Musíme je pochválit také za všestrannost i bojovnost, kterou na mítinku předvedli. V konkurenci šestatřiceti chlapců Honzovo čtvrté místo a Kristýninu třetí příčku a jednadvacátou pozici Dáši v konkurenci třiašedesáti dívek, musíme brát jako velký úspěch našeho klubu a budeme se těšit na další výkony nejen těchto mladých atletů,“ dodal na závěr spokojený trenér Klatov Václav Šelmát.

Autoři: Václav Šelmát, Martin Mangl