Na start závodu, který se konal i letos jako memoriál Františka Šraita, se postavilo více než tisíc cyklistů, kteří měli na výběr ze čtyř tras – 22, 45, 70 a 105 km. Vítězem na nejkratší trati se stal kadet Jakub Malý z Čed Bike Teamu, v závodě na 45 km zvítězil o tři roky starší Petr Kopecký (Rouvy Specialized cycling team) a sedmdesátikilometrovému závodu kraloval německý biker Benjamin Michael.

Cyklistický závod Author Král Šumavy MTB, archiv.Cyklistický závod Author Král Šumavy MTB, archiv.Zdroj: David Kojan, Martin Mangl

Nejsledovanější královskou trasu na 105 km ovládl Jan Rajchart (Gapp System – Kolifx Mtb Racing), který druhého v pořadí Jana Beneše předčil téměř o tři minuty. Královnou Šumavy se pro letošní rok stala závodnice z Mnichovic u Prahy Milena Cesnaková (Bikeaction – Rocky Mountain Team).

Cyklistický závod Author Král Šumavy MTB, archiv.Cyklistický závod Author Král Šumavy MTB, archiv.Zdroj: David Kojan, Martin Mangl

„Počasí nám letos příliš nepřálo, trasy byly rozblácené a díky tomu hodně těžké. Máme ale samé pozitivní reakce, což nás moc těší,“ řekl Deníku jeden z pořadatelů s tím, že v příštím roce, pokud to situace ohledně covidu dovolí, se 29. ročník Krále Šumavy, pojede opět tradičně na konci května.

Kompletní výsledky z letošního Krále Šumavy MTB 2021 najdete ZDE.

ČLU Beroun vs. Klatovy (v modrém) - divize 2020/2021. Vloni vyhráli 2:0 fotbalisté Berouna, letos zase uspěly Klatovy.
Bezzubí lvi příliš nekousali, klatovští fotbalisté po letech loupili v Berouně