Závod se tento rok jede jako mistrovství ČR v XCM (cross-country maraton) a je součástí Českého poháru v XCM. Král Šumavy je zařazen také do evropské série Bike MarathonMan Europe a českého sériálu Author Marathon Tour 2018. Pořadatelé z Triatlon klubu Klatovy pro účastníky tradičně připravili tři tratě – 45 km, 70 km a královskou trať 105 km.

Přihlásit se můžete on-line na webových stránkách www.authorkralsumavy.cz do pátku 1. června za zvýšené startovné 750 Kč. Peníze zaplatíte až při prezenci, která je na fotbalovém hřišti v Lubech v pátek 1. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 2. června od 6 do 9 hodin.

Sušické slavnosti 2018.
PODÍVEJTE SE: Sušice žila několik dní slavnostmi

Startuje se tradičně na klatovském náměstí Míru – na nejdelší trasu se vydají jezdci už v 7.30 hodin, start prostřední trasy je naplánován na 9. hodinu a na nejkratší trasu vyrazí závodníci v 10 hodin. Cíl je u fotbalového hřiště v Lubech, kde je už několik let centrum závodu.

V loňském roce vyhráli královskou kategorii Filip Adel ze Superior MTB Teamu a Milena Cesnaková z Cyklo Teamu Weber.

V předvečer Krále Šumavy v pátek 1. června se můžete zajít podívat na náměstí Míru, kde se už potřetí pojede závod v eliminátoru Královské kostky. Samozřejmě máte možnost si i zazávodit. Startovné je 50 Kč a platí se při prezenci, která je od 16 do 17.45 hodin. Kvalifikace startuje v 18 hodin. Do eliminačních bojů postoupí 27 mužů, šest juniorů a šest žen. Závody play-off začínají v 19.15 hodin. V jedné rozjížďce startují vždy tři jezdci, do dalšího kola postupuje vítěz.

Mistrovství ČR veteránů 2018 v basketbalu: ženy 40+: Pražský sběr (bílé dresy) - Sochy Beroun
Na letošním mistrovství ČR veteránů v basketbalu hrály týmy z pěti zemí