Počasí se snad už konečně rozhodlo skoncovat se zimou a i na přípravy 53. Rallye Šumava Klatovy a 27. Historic Vltava Rallye teď mnohem častěji dohlíží hřejivé sluníčko. A jak přípravy probíhají? „Máme velkou radost, že všechno jde, jak má, a že všechno směřuje ke zdárnému zvládnutí našich soutěží. Samozřejmě práce nás ještě čeká hodně a drobné zádrhele se najdou vždycky, ale i týmy pořadatelů jednotlivých rychlostních zkoušek pracují na maximální výkon a naše tratě jsou už teď dobře připraveny. Novinkou janovické servisní zóny budou upravené další prostory, ve kterých proběhne například závěrečné předávání cen úspěšným posádkám „Vltavy“. Těší nás také příznivé ohlasy na novou podobu našich webových stránek, na kterých se zajímavě rozběhl také improvizovaný e-shop. V nejbližších dnech chystáme i několik prezentací našich soutěží na atraktivních místech, ve čtvrtek před soutěží se opět vrátíme k slavnostnímu představení vybraných posádek na klatovském náměstí, to bude nově spojeno s autogramiádou předních posádek,“ vypočítal zajímavosti klatovských rallye předseda organizačního výboru Jan Petrů, který očekává velký zájem diváků. „Každým dnem přibývají na seznamu přihlášených velmi atraktivní jména. To nás na jednu stranu velice těší, na stranu druhou je nám jasné, že bude velmi náročné všechno zvládnout. Už teď je například zřejmé, že i naše, na první pohled ohromná, servisní zóna bude praskat ve švech. Ale uděláme všechno pro zdárný průběh soutěží,“ dodal Petrů.

Vyhlášení zdravotníků Klatovské nemocnice a Nemocnice Horažďovice.
Nejen zdravotníci převzali skleněné sošky

HVĚZDNÉ OBSAZENÍ

A na které atraktivní posádky se mohou diváci těšit? „Se svými vozy kategorie R5 se už přihlásili i Jan Kopecký a Václav Pech, kterým se v posledních ročnících u nás dařilo nejlépe. Oba vyhráli „Šumavu“ čtyřikrát a dá se čekat, že boj o prestižní pátý triumf bude velmi dramatický. Určitě do něj budou chtít vstoupit také například Rus Lukjaňuk nebo náš Jan Dohnal, který opět prožene zajímavý Ford Focus WRC. Jsme zvědavi třeba i na výkon talentovaného Jana Černého, ale i na mladou naději týmu Škoda Motorsport, Fina Nordgrena. A to zdaleka není vše. Vždyť jen v nejvíce favorizované třídě 2 máme přihlášeno už sedmnáct posádek. Jeden jezdec je dokonce německý šlechtic, celým jménem Albert Maria Lamoral Miguel Johannes Gabriel Prinz von Thurn und Taxis, který letos sbírá zkušenosti v evropském šampionátu,“ řekl pět dní před uzávěrkou přihlášek tajemník soutěže Martin Válek.

Na delší jména si letos budou muset fanoušci zvyknout také v rámci „Vltavy“, která se opět započítává do mistrovství Evropy v rallye historických vozů. „Přijede hned několik posádek ze Španělska, a tam jsou delší jména velmi běžná. Předpokládáme navíc, že závodníci z Pyrenejského poloostrova předvedou takové výkony, že si jejich jména budeme muset dobře zapamatovat. Daniel Alonso Villarón totiž se svým Fordem Sierra Cosworth patří na listinu vítězů slavné Rally Costa Brava. Na stejné soutěži se letos dostal na stupně vítězů Xesús Ferreiro Pérez, který do Klatov též dorazí. Trojnásobný vítěz naší soutěže, Nor Valter Christian Jensen, to tedy bude mít asi opravdu těžké, zvláště když ve startovní listině budou i další rychlí závodníci, zejména ze Skandinávie. Nicméně ze Španělska ani například z Finska jsme ještě žádného vítěze Historic Vltava Rallye neměli, tak třeba se to letos změní,“ uzavřel Válek.

Tomáš Kanta, Karel Špaček

2. liga 2017/2018: 1. kolo play-off Klatovy (bílé dresy) - Rokycany
Basketbalisté Klatov na Rokycany nestačili