Tentokrát Kobra Stars porazila Topovky Řenče, i když se o výsledek strachovala až do závěrečného hvizdu sudího Ivana Petličarovského. Kobry se sice velmi brzy ujaly vedení, už v první minutě hry, ale netrvalo dlouho a Topovky Řenče stav srovnaly. Kobry ale po dalších pěti minutách hry šly znovu do vedení, o které ovšem za dalších pět minut zase přišly. Ale dokázaly vzápětí odpovědět a znovu vedly. I když se hráčky a střelkyně dál snažily, obě brankářky statečně a zdatně odolávaly. S hubeným jednobrankovým náskokem tak šly Kobry k poločasové přestávce. Ani po obrátce se obraz hry nezměnil, a nezměnilo se ani skóre. Kobry se tak mohly radovat z dalšího, byť hodně těsného vítězství.

close Zimní DAFL, 5. kolo: Kobra Stars Bolešiny (na snímku fotbalistky v růžových dresech) - Topovky Řenče 6:1. info Zdroj: Yvetta Chmelová zoom_in Topovky Řenče (hráčka vlevo) se sice snažily, ale Kobrám podlehly.

Druhý duel osmého hracího dne načaly lépe chanovické Andělky, jejich gólmanka Renata Klembarová už ve třetí minutě hry zaskočila všechny Křečandy, když rozvlnila síť v jejich bráně. Andělky přidaly do poločasové přestávky ještě jeden gól. Brzy po změně strany vykřesala jiskřičku naděje na zvrat mladičká Křečanda Daniela Mazancová, ale zhruba v polovině druhé části utkání si Křečandy vybraly slabší chvilku, naopak Andělky ukázaly sílu.

close Zimní DAFL, 5. kolo: Andělky Chanovice (na snímku fotbalistky v rudých dresech) - PS Křeč Mochtín 4:3 po pokutových kopech. info Zdroj: Yvetta Chmelová zoom_in Andělky Chanovice (na archivním snímku fotbalistky v rudých dresech) poskočily na druhé místo.

Třemi góly odskočily Křeči na rozdíl čtyř branek. Andělky pak hrály chytře a udržovaly si náskok. Křeč sice tři minuty před koncem zápasu snížila, ale byla to už jen kosmetická úprava, na víc už jim nezbyl čas. A tak radost Andělek byla veliká, díky výhře nad Křečí se posunuly na druhé místo průběžného pořadí. A právě ze stříbrné příčky vystrnadily mochtínské Křečandy, které se propadly na třetí místo. Na dno tabulky po porážce s Kobrou spadly Topovky.

Fotogalerie: Kobry zdolaly Topovky a slaví zimní titul, nejblíže stříbru mají Andělky

Ale kromě jasného lídra je to na zbývajících třech místech hodně bodově vyrovnané, proto poslední kolo, které je na programu v sobotu 17. února, bude dost zajímavé. Těžké to budou mít Křečandy, které se utkají se skvěle hrajícími Kobrami a už jistými královnami, začátek utkání je v deset hodin. Ale hodně o tom, jak to v zimní Dívčí amatérské fotbalové lize 2023/2024 nakonec dopadne, napoví už duel, ke kterému v devět hodin nastoupí Andělky a Topovky.

Kobra Stars Bolešiny – Topovky Řenče 3:2

Poločas: 3:2. Branky: 1. Farná, 13. Červená, 19. Hájková – 16. Kaslová, 18. Milotová. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Hala: sportovní hala Plánice. Sestava Kobra Stars Bolešiny: Röschelová – Farná, Červená, Kohoutová, Simbartlová, Hájková, Kováříková. Sestava Topovky Řenče: Jehlíková – Turková, Ondřejková, Tůmová, Milotová, Růžičková, Kaslová.

Andělky Chanovice - PS Křeč Mochtín 5:2

Poločas: 2:0. Branky: 12. a 30. Šímová, 3. Klembarová, 37. Vlčková, 39. Šafandová – 29. Mazancová, 47. Kaslová. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Hala: sportovní hala Plánice. Sestava Andělky Chanovice: Klembarová – Toningerová, Šafandová, Skuhravá, Vlčková, Dudová, Šímová, Jana Hozmanová. Sestava PS Křeč Mochtín: Bučková – Hofmeisterová, Voráčová, Michlová, Bauerová, Mazancová, Kaslová.

close info Zdroj: Martin Mangl zoom_in