Přitom do centra západu Čech klatovští volejbalisté nejeli zrovna dvakrát v dobrém rozpoložení. „Po sérii zápasů, kdy hořkost porážky nám byla de facto vlastní, jsme zavítali opět do Plzně a tam se utkali mladým týmem USK Slavia C. Vzhledem k tomu, že jsme nastoupili opravdu v netradiční sestavě, kdy jsme byli nuceni změnit téměř všechny zažité posty a doufat, že se nikdo nezraní, abychom nemuseli zápas kontumovat, nevěřili jsme v nějaký vysoký bodový zisk,“ uvedl na začátek hodnocení mladík v sestavě klatovského volejbalového družstva Jan Netrval s tím, že po prvních dvou setech dopoledního zápasu se týmu i jeden získaný bod zdál jako nedosažitelný cíl.

Klatovští totiž první i druhý set úvodního klání ztratili (poměrem 20:25 a 23:25). „Dělali jsme hodně chyb na příjmu i nahrávce. Celá řada zkažených servisů nám také neprospěla,“ posteskl si volejbalista. Třetí sadu ale klatovští hráči urvali poměrem 25:23 a odstartovali obrat. „Po velmi těsně vyhraném třetím setu a poměrně jednoznačně ukořistěném čtvrtém vyrovnávacím setu následoval tiebreak, který jsme po celou dobu měli pod kontrolou. Soupeř se ale rozhodně nevzdával, a tak nakonec skončila poslední sada v náš prospěch s nejmenším možným rozdílem 15:13,“ popisoval Jan Netrval.

close Muži SK Volejbal Klatovy. info Zdroj: archiv Jana Netrvala zoom_in Muži SK Volejbal Klatovy.

Brilantní otočka klatovským mužům pod vysokou sítí vlila novou krev do žil plnou optimismu a naděje, a ti ve druhém souboji domácí tým porazili celkem hladce 3:1. „Odpolední zápas byl již v klidnějším duchu. Příjem se nám podstatně zlepšil, a tak bylo možné tvořit pestřejší hru, kdy jsme až na jedno zaváhání bez větších průtahů zvítězili s plným počtem tří bodů a z Plzně jsme si tak odvezli hned pět ze šesti možných bodů,“ ukončil hodnocení dvojzápasu Netrval, ale závěrem ještě skládal komplimenty.

„Dovolil bych si pochválit týmového ducha a vzájemné podporování se, které nám, dá se říci, nepřímo vyhrálo oba dva zápasy. Musím ovšem individuálně, ačkoliv to v týmovém sportu nemám zrovna rád, pochválit našeho blokaře Erika Šabatku nejen za stabilní výkon, ale i za psychickou podporu týmu na hřišti. Rovněž velice slušný zápas odehrál novopečený univerzál Patrik Kolařík, na kterém je každá zkušenost na tomto postu velice pozitivně znát. Doufám, že se nám na výhry v Plzni podaří navázat také v příštím kole,“ přeje si volejbalista Jan Netrval. A právě příští kolo je pro klatovské mužstvo na programu již tuto sobotu. Do klatovské haly ZŠ Čapkova přijede béčko Domažlic (11 a 15 hodin).