„Bylo to super, samozřejmě jsme úspěch kluků sledovali a oslavili,“ řekl Václav Bříza starší. Juniorské mistrovství světa ve Spojených státech skončilo pro českou výpravu skvělým úspěchem. Jen během posledního dne šampionátu získali šest medailí a se čtrnácti kovy celkově se stali nejúspěšnější výpravou.

Druhý individuální titul vyhrál singlkanoista Marek Rygel. Za ním dojel druhý Tobiáš Malach a třetí Michal Kučera. V deblkánoích vyhrála slovenská dvojice s naším Rygelem, za nimi skončili Italové a třetí příčka patřila české posádce Václav Bříza a Zdeněk Kubát. Oba se s českou výpravou vrací ze zámoří do Prahy, kde je na letišti vyzvednou rodiče, aby společně jejich úspěch oslavili. A nebude to oslava ledajaká, vždyť kluci si mezi světovou juniorskou elitou odbyli svůj premiérový start.

Oba se mohou pyšnit titulem juniorských mistrů České republiky ve sprintu a účast na mistrovství světa juniorů v USA si zajistili pěti vítězstvími v seriálu Českého poháru. První zkušenosti sbírali letos i v seniorském Světovém poháru, v němž jim v konečném účtování patří výborná jedenáctá příčka.