Svěřenci hrajícího trenéra Davida Hlaváčka změřili v hale v Tachově síly s rezervou divizních Domažlic a silným Stodem.

A bilance po těchto zápasech? Dvanáct vstřelených branek, šest získaných bodů a posun na osmé místo v tabulce regionální elity. „První zápas s Domažlicemi nám náramně vyšel. Když si vzpomenu na úvodní vzájemný duel, který jsme těsně prohráli, musím kluky pochválit. I tentokrát jsme byli výrazně lepším týmem. Dařilo se nám být v neustálém tlaku. Rozdíl byl v tom, že jsme stříleli góly,“ pochvaloval si trenér Hlaváček. „V konečném zúčtování jsme vstřelili deset branek a myslím si, že to naprosto vypovídá o tom, co se na hřišti dělo. I přes výhru nám ale některé momenty v zápase ukázaly, na čem musím neustále pracovat,“ pokračoval.

Ve druhém utkání čekal na jeho výběr silný celek z jižního Plzeňska – DDM Stod. Dlouho byl stav nelítostné bitvy nerozhodný. Úvodní branku vstřelil sice favorit, ale Klatovy se nevzdaly a v závěrečných minutách skóre otočily. Nakonec z toho bylo cenné vítězství 2:1.

„Ačkoliv Stod přijel k tomuto zápasu v menším počtu hráčů, tak klíčoví florbalisté v jejich sestavě figurovali. Viděl jsem na našich hráčích, jak si věří. Soupeř, protože šetřil síly, tak nás moc nenapadal. I tak musím pochválit všechny kluky. A to zejména za hru v obranné fázi. Konečně se nám dařilo v této činnosti plnit to, co celou sezonu trénujeme. Dobře jsme přistupovali k protihráčům a vyhráli osobní souboje a tak dále,“ byl spokojený Hlaváček.

„Dostali jsme v závěru druhé třetiny sice první branku, ale nevzdali jsme se. Naopak. Zvýšili jsme tempo hry a hráli až do poslední minuty. Podařilo se nám vyrovnat a v poslední minutě kapitánem Voráčkem vyhrát. Dokázali jsme si, že v této soutěži můžeme porazit kohokoliv. A to i přesto, že oproti ostatním týmům máme suverénně nejmladší kádr. Je tedy na čem stavět. Navíc máme i silné dorostenecké ročníky, které pomalu zapracováváme,“ dodal kouč.

Velmi dobře si o víkendu vedly také Horažďovice, které čekaly dvě bitvy v hale ZŠ ve Františkových Lázních. Rudý Koně tam sice v bitvě podlehli Chebu 6:7, ale pak překvapivě v prodloužení předčili druhý tým tabulky z Vejprnic, který v dosavadním průběhu sezony získal o šestatřicet bodů více než tým z Klatovska.

SK Jiskra Go-Go Domažlice B – SC Klatovy 4:10 (1:2, 2:3, 1:5)

Branky a nahrávky Klatov: 14. Maryt (Polomis), 15. Gajdoš (Hudec), 20. Gajdoš (Baumruk), 21. Morava (Baumruk), 30. Polomis (Gajdoš), 34. Maryt (Baumruk), 36. Gajdoš (Horejš), 37. Maryt (Baumruk), 41. Polomis (Kužel), 45. Voráček (Gajdoš). Střely na branku: 19:38.

SC Klatovy – DDM Stod 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky Klatov: 42. Hlaváček (Baumruk), 45. Voráček (Votava). Střely na branku: 17:24.

Akademik Cheb – Rudý Koně Horažďovice 7:6 (2:1, 3:2, 2:3)

Branky a nahrávky Horažďovic: 12. Hajn, 22. Procházka, 29. Petržilka (Baar), 35. Petržilka (Chaluš), 36. Procházka (Štěpán), 39. Portášik (Petržilka). Střely na branku: 16:19.

Rudý Koně Horažďovice – Sokol Vejprnice 5:4 po prodloužení (2:1, 2:1, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky Horažďovic: 12. Petržilka, 13. Procházka (Tábor), 25. Petržilka (Portášik), 30. Procházka (Petržilka), 46. Petržilka. Střely na branku: 23:17.