V Klatovech se představí 15 týmů, které prošly kvalifikacemi, a hráčky pořádajícího BK Klatovy. Ty ve své kvalifikační skupině skončily až třetí za prvními Karlovými Vary a DBaK Plzeň, ale z titulu pořádajícího klubu nebudou na finálovém turnaji, na kterém se rozhodne o titulu mistryň ČR, chybět.

Šestnáct účastníků bude rozděleno do čtyř skupin, z nichž první dvě družstva postoupí do čtvrtfinále. Klatovská děvčata byla zařazena do skupiny A, kde se postupně střetnou se Sokolem Hradec Králové, Žabinami Brno a Benešovem. Turnaj se odehraje ve třech klatovských halách – v hale BK Klatovy na Husově náměstí, v hale Centra míčových sportů a v hale ZŠ v Čapkově ulici. Finále je na programu v neděli od 14.30 hodin v hale na Husově náměstí.

Okresní přebor 2017/2018: Luby B (červené dresy) - Sušice B
FOTO: Vítězný gól dali Klatovští v 91. minutě

Rozdělení do skupin:
Skupina A: Sokol Hradec Králové, BK Žabiny Brno, BC Benešov, BK Klatovy.
Skupina B: HB Basket Praha, BK Lokomotiva Karlovy Vary, BSK Jičín, OSK Olomouc.
Skupina C: BK Strakonice, ŠBK Sadská, BŠ Praha, Basket Ostrava.
Skupina D: SBŠ Ostrava, Slovan Litoměřice, SŠB Pardubice, Sojky Pelhřimov.

Rozpis zápasů BK Klatovy: Žabiny Brno – Klatovy (PÁ, 9.00, hala BK), Klatovy – Sokol Hradec Králové (PÁ, 14.30, hala BK), Benešov – Klatovy (SO, 9.00, hala BK).

Kompletní rozpis zápasů a další informace o národním finále včetně výsledků odehraných zápasů najdete na internetových stránkách turnaje www.basketbal-klatovy.cz/nf2018/.

V ZUŠ zahájili výstavu o zvířatech z pohádky.
FOTO: Vystavují zvířátka z pohádky