Západočeši se stejně jako v pohárovém utkání proti pražské Slavii museli obejít bez několika opor. Trenér Křiváček nemohl počítat se zraněným Petrem Kučerou, k dispozici navíc nebyl ani nemocný Baselides či absentující Pavel Černý, Pavel Čiko a Matouš Vlnas.

I přesto klatovští basketbalisté s favoritem drželi krok od úvodního hvizdu. Po první čtvrtině sice ztráceli na soka dva body, ale po poločase už o dva body vedli. Třetí část zápasu byla naprosto vyrovnaná a i po ní Klatovy držely dvoubodový náskok. Ten v závěru ještě navýšily a nakonec zvítězily relativně přesvědčivě 77:70.

„Zápas byl soubojem obran, my těžili z velmi dobré hry podkošových hráčů Kubáta a Rolínka, kteří výborně doskakovali,“ uvedl pro klubový web trenér Klatov Stanislav Křiváček, jehož potěšila vůle týmu zápas v závěrečné čtvrtině dotáhnout do vítězného konce.

Všechno špatně, bědoval trenér mladíků po drtivé porážce.
Všechno špatně, bědoval trenér mladíků po drtivé porážce

„Díky dvěma trojkám (Kohouta a Pekárka), výborným doskokům podkošových hráčů a dobré obraně jsme ve čtvrté čtvrtině navýšili vedení až na 10 bodů. To se nám i přes snahu hostujících hráčů podařilo udržet a vybojovat cenné vítězství 77:70,“ doplnil kouč k hodnocení třaskavé bitvy a chválil.

„Pochvalu zaslouží všichni hráči, i když někteří se na hřiště dostali na kratší dobu a většina zápasu se odehrála v úzké sedmičlenné rotaci. Přesto tito kluci byli a jsou důležitou součástí týmu,“ dodal Křiváček s tím, že jejich minuty na palubovce jistě brzy přijdou.

Střelecky nejpilnějším hráčem Klatov byl s třiadvaceti body Jakub Šurý. Značně mu však sekundoval Václav Kubát, který zaznamenal 20 bodů. Na dvojcifernou číslovku v kolonce bodů se dostal i dvanáctibodový Michal Rolínek.

Druhý zápas proti pražským „zavirovaným“ Kbelům klatovští borci nakonec podle očekávání neodehráli, což je škoda, protože pokud by zopakovali stejný výkon jako proti Žižkovu, sladká odměna v podobě dvou získaných druholigových bodů by je jistě neminula.

Ženy KST Klatovy na archivním snímku.
Klatovské stolní tenistky vstoupily do nové sezony výhrou a porážkou

BK Klatovy – Sokol Žižkov 77:70

Průběh utkání: 21:23, 41:39, 61:59. Rozhodčí: Petr Havlíček, Ondřej Koc. Úspěšnost trestných hodů: 10/22 – 12/21. Sestava a body Klatov: Kohout 5, Šurý 23, D. Toman, Kopecký, Pekárek 5, M. Toman, J. Křiváček 3, Bureš 9, Kubát 20, Rolínek 12. Sestava a body Sokola Žižkov: Čížek 4, Daněk 11, Holoubek 14, Jirsák 3, Lev 9, Malý 7, Pacák 3, Russo, Srna 8, Šimon, Šindelář 8, Škvařil 2.