Klatovští florbalisté cestovali ke dvěma zápasům na dílčí turnaj do Tachova, kde změřili síly s domácím Slavojem a rezervou domažlické Jiskry. Tachov nakonec porazili těsně 4:3, i když cesta za třemi body byla více než trnitá, neboť domácí na Klatovy vlétli jako hurikán Katrina na New Orleans a už po devíti minutách vedli 3:0. Klatovští se ale nevzdali a nakonec svým fanouškům předvedli famózní obrat.

„Těžký soupeř. Nám nevyšel začátek utkání, když jsme třikrát inkasovali úplně ze stejného místa hřiště. Kluky ale musím pochválit za to, že to nesložili. Změnili jsme pár věcí v naší hře a slavilo to úspěch. Nakonec jsme skóre zápasu dokázali otočit v náš prospěch. Proti Tachovu jsme odehráli velmi dobré utkání, ve kterém pětky, které byly na hřišti, hrály kolektivně jako tým, hráči se dobře doplňovali, což jsem v sezoně viděl v naší hře vůbec poprvé,“ liboval si trenér Klatov David Hlaváček.

Ve druhém utkání florbalové Klatovy ale tvrdě narazily, když podlehly rezervě Domažlic 4:5. „Jsem zklamaný, protože třeba Tachov hrál mnohem lépe než Chodové, kteří k zápasu ani nepřijeli v kompletním složení. Ale udělili nám lekci z produktivity. Měli jsme mnohem více střel než oni, ale nakonec jsme vstřelili o jednu branku méně,“ smutnil trenér Klatov.

„Celkově ale kolo hrané v Tachově hodnotím pozitivně. Tři body nakonec bereme. Za dobré výkony musím pochválit celé mužstvo včetně mladíka Víta Maňase, pro kterého to byl první turnaj za muže. Neztratil se, hrál s kapitánskou páskou a myslím si, že by mohl být budoucností klatovského florbalu. Kvality i talent na to má,“ dodal kouč Hlaváček.

Druhý okresní zástupce z Horažďovic sehrál své dva zápasy dalšího kola regionální ligy ve sportovní hale v Kašperských Horách, kde o důležité body do tabulky bojoval se záložním týmem divizní Slavie Plzeň a vedoucím družstvem DDM Stod. A výsledky? Divoké. Plzeňské florbalisty porazily Horažďovice i díky hattricku Procházky 8:6. S vedoucím Stodem už však Rudý Koně nebodovaly, když prohrály o tři branky poměrem 5:8.

Florbal Slavoj Tachov – SC Klatovy 3:4 (3:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky Klatov: 20. Maňas (Polomis), 36. Kučera (Baumruk), 39. Polomis (Maňas), 42. Voráček (Baumruk). Rozhodčí: Bejčková, Oberta. Střely: 16:23. Diváci: 10.

SC Klatovy – Jiskra Domažlice B 4:5 (0:1, 1:2, 3:2)
Branky a nahrávky Klatov: 20. Nechoďdomů (Voráček), 32. Polomis (Morava), 39. Gajdoš (Voráček), 45. Polomis (Votava). Rozhodčí: Oberta, Bejčková. Střely: 32:19. Diváci: 10.

Rudý Koně Horažďovice – Slavia B 8:6 (2:4, 2:1, 4:1)
Branky a nahrávky Horažďovic: 4. Procházka, 5. Štěpán, 24. Procházka (Štěpán), 26. Petržilka (Procházka), 38. Štěpán (Petržilka), 40. Petržilka (Štěpán), 44. Procházka, 45. Tábor. Rozhodčí: Tomeš, Klán. Střely: 25:33. Diváci: 12.

Stod – Rudý Koně Horažďovice 8:5 (2:2, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky Horažďovic: 6. Procházka (Chaluš), 9. Petržilka (Portášik), 21. Pokorný (Hajn), 31. Procházka (Hajn), 43. Štěpán (Černý). Rozhodčí: Iha, Stuš. Střely: 32:22. Diváci: 15.