Ve středu sehráli prvoligoví dorostenci florbalového klubu z Klatov první duel předkola play-off proti favorizovanému týmu FBŠ Bohemians DDM Praha 7. Soupeř z hlavního města na západě Čech prokázal velkou kvalitu, potvrdil roli favorita a vyhrál 11:4.

Trenér klatovských florbalistů Jan Hořký po zápase uznal sílu protivníka, zároveň však své svěřence pochválil. „Zápas s gigantem byl z naší strany odbojovaný, výsledek je ale zcela zasloužený. Bohemka byla po celý zápas lepším týmem. Chtěl bych ale klukům poděkovat, že se nevzdávali a bojovali až do závěrečné sirény. Vyhráli jsme třetí třetinu poměrem 3:2, to se proti takovému silnému týmu počítá,“ uvedl trenér Jan Hořký.

Utkání hodnotil také kouč pražského výběru Michal Jedlička. Ten byl naopak i přes výhru poměrně kritický. „Z naší strany to byl špatný výkon s klesající tendencí. Příště musíme být lepší,“ shrnul vítězství.

Druhé utkání série se hraje v neděli na půdě Bohemky ve sportovní hale Jižní Město. Utkání začíná půl hodiny po poledni. Podaří se Klatovanům potrápit favorita?

Klatovy - Bohemians 4:11

Třetiny: 1:5, 0:4, 3:2. Branky a nahrávky Klatov: 10. Václav Liška (Turek), 34. Jan Holý (Jakub Holý), 38. Turek (Jiřík), 44. Hrubý (Jiřík). Rozhodčí: Tomeš, John. Střely na branku: 22:40. Diváci: 128. Sestava Klatov: Michal Liška Schödlbauer – Jakub Holý, Jiřík, Sloup, Fekiač, Krs, Švára, Jan Holý, Rendl, Václav Liška, Vítovec, Turek, Tomáš Joachimsthaler, Moller, Koryťák, Hrubý, Lukáš Joachimsthaler, Žežula, Hájek. Trenér: Jan Hořký. Druhý zápas – neděle 12.30, SH Jižní Město, Praha.