Klatovští futsalisté si ve čtvrtfinále celostátní Red futsal ligy vylámali zuby na Stonavě. Tým z Pošumaví prohrál oba zápasy a je z dalších bojů vyřazen. V Luhačovicích u Zlína v sobotu začaly čtvrtfinálové souboje Red ligy v sálové kopané. Klatovy jako pátý celek po základní části hrály svá dvě utkání se silným celkem Premium Stonava. Ačkoliv sousedé v tabulce, byl mezi nimi po základní části propastný rozdíl 14 bodů ve prospěch čtvrtého celku Stonavy. I to potvrzovalo, že favoritem tohoto souboje je jednoznačně tým Premium.

SC Premium Stonava -Tullamore Dew Klatovy 4:1

Utkání začalo opatrně. Stonavský tým v čele s trenérem Martinem Rozhonem přivezl opravdu silnou sestavu a bylo to od začátku znát. V 6. minutě reprezentant Goj svým typickým způsobem zády k brance připravil příležitost nabíhajícímu Dorozlovi. O tři minuty později však bylo vše jinak. Stonavskou rozehrávku přečetl Petrželka, okamžitě vysunul Tomana a ten pod padajícím brankářem Hekerou srovnal na 1:1.

V dalších minutách bohužel Klatovy selhaly v proměňování šancí. A tak se bohužel měnilo skóre na druhé straně. Další z reprezentantů v týmu Premia Tomáš Hnil, bez problémů došel velmi blízko k brance Klatov a prudkou ranou zvýšil na 2:1. Před odchodem do kabin měli hráči Tullamore Dew Klatovy ještě několik šancí, nic však nedovedli dotáhnout do konce. Na druhé straně tak z rychlého protiútoku v poslední minutě skórovali domácí.

S dvoubrankovým mankem šli Klatované do druhé půle, měli nelehký úkol, už neinkasovat a pokusit se nějaký gól naopak vstřelit. Hned v úvodu to málem vyšlo, čistou šanci Tomana bravurním zákrokem zlikvidoval další z reprezentantů Stonavy brankář Hekera. Bohužel za necelé tři minuty se oba elitní útočníci Klatov zapomněli před bránou soupeře a Stonava předvedla, jak se sehrává brejkové přečíslení tři na dva.

V následujících minutách se nic podstatného nedělo, Stonava častěji držela balón, ale nechtěla zbytečně riskovat chybu v rozehrávce, a tak zahrozila jen sporadicky. Klatovy se nebyly schopny do vyložené šance dostat, v této fázi utkání bylo jasně vidět, jakou roli hrají zkušenosti hráčů soupeře. Nakonec však přece svitla naděje. V čase 19:45 zapískal rozhodčí šestý faul hráčům Premia a Klatovy měly výbornou příležitost v podobě devítimetrového kopu. K míči se postavil Mužík, avšak jeho pokus brankář Hekera kryl.

Poločas: 3:1. Branky: Galuška 2, Dorozl, Hnilo – Toman.

Tullamore Dew Klatovy - SC Premium Stonava 2:3

Klatovy začaly výborně, hned na začátku druhého utkání mohly jít do vedení. Při velkém závaru před brankou Stonavy nebyl schopen nikdo dopravit míč za čáru, i když k tomu hráči Klatov měli asi tři pokusy. Klatovy už musely začít otvírat hru, rozdíl tří branek nedával možnost mnoho taktizovat.

Šance se střídaly na obou stranách. V deváté minutě pak přišlo to, co muselo. Sikora s Gojem si pohráli s obranou Klatov a posledně jmenovaný otevřel skóre zápasu. Ve 14. minutě měl další skvělou příležitost Mužík, který sebral míč brankáři Hekerovi, dokázal ho ještě obejít, ale prováhal ideální moment ke střele.

V 17. minutě přece jen klatovští hráči srovnali, prosadil se opět Toman. Do poločasu však tento stav nevydržel, ve 20. minutě Stonavští zvýšili na 2:1. Druhá půle byla ze strany Klatov už velkou křečí a když ještě ve 24. minutě překvapil klatovského brankáře střelou z dálky Lalák, bylo o postupu rozhodnuto. Za hráče Tullamore Dew pak alespoň korigoval Petrželka, který nachytal nepozorného Hekeru nepopulárními jesličkami.

Poločas: 1:2. Branky: Toman, Petrželka – Goj, Galuška, Lalák.

Sestava Klatov:Vacek – Petrželka, Mezsárosz, Vítovec, Frous, Mužík, Hanzlík, Toman, Strnad, König.

Martin Štancl, vedoucí mužstva SF Tullamore Dew Klatovy

(celostátní futsalová liga, čtvrtfinále: Klatovy – Stonava 1:4 a 2:3):

„Stonava byla lepší a zasloužila si postup, myslím, že jsme jí však byli zdatným soupeřem. Play off je pro nás vlastně novinkou a zápasy v něm hrané jsou přece jen odlišné od základní části. Zde byla hodně vidět zkušenost předloňského mistra ligy. Jsem rád, že po základní části jsme dovedli být pátí, právě za zmiňovanou elitní čtyřkou. Kdyby mi někdo tvrdil před začátkem soutěže, že budeme jako nováček pátí, asi bych si myslel, že si dělá legraci. Teď sice mrzí vyřazení, zvláště pak v kombinaci s tím, co dokážeme na hřišti neproměnit. Vidím však obrovský kus cesty, který jsme jako tým za tuto sezonu ušli a to mě velmi těší. Závěrem bych chtěl poděkovat vedení Domažlic, Strakonic či Klatov a ostatních, že nám vyšli vstříc a uvolnili pro nás z přípravy klíčové hráče na tato čtvrtfinálová klání.“