K dalšímu pokračování celostátní ligy sálového fotbalu A tým Tullamore Dew Klatovy zajížděl do sportovní haly do Náchoda. Tam se pošumavský pátý celek průběžného pořadí utkal s SK Goll Běloves, který byl na čtvrtém místě tabulky, a s jedenáctým SK Sico Jilemnice.

Klatovský nováček celostátní Red futsal ligy dokázal najít platný recept pouze na jilemnického soupeře.

SK Goll Běloves - Tullamore Dew Klatovy 4:1

Běloves začala velice aktivně a přehrávala Klatovany jak pohybem, tak výbornou kombinací. První trest přišel v 8. minutě, kdy po rychlé kombinaci překonal klatovského gólmana Vacka Srkal. Ve 13. minutě po autovém vhazování střílel opět běloveský Srkal a zvýšil na 2:0. Do konce poločasu už se skóre neměnilo.

Druhou půli začali hráči Klatov aktivněji. Hra se vyrovnala a do šancí se dostal Toman a Frous, ale domácího gólmana nepřekonali. Opět se potvrdilo nedáš dostaneš a ve 30. minutě, po špatné rozehrávce klatovské obrany, se dostal k míči zase Srkal a svým třetím gólem zvýšil na 3:0. Za tohoto stavu Klatovští vrhli všechny síly do útoku. Ale byli to domácí, kteří ve 35. minutě z rychlého brejku zvýšili Chmelíkem na 4:0. Ve 40. minutě po faulu na klatovského Kopeckého překonal domácího gólmana z trestného kopu tvrdou střelou Toman a upravil na konečných 4:1.

V Náchodě se po každém zápase vyhlašuje hráč zápasu, kterým se stal klatovský Antonín Kopecký, a obdržel tak karton místního piva.

Poločas: 2:0. Branky: 8., 13. a 30. Srkal, 35. Chmelík – 40. Toman.

SK Sico Jilemnice - Tullamore Dew Klatovy 1:3

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že si chtějí Klatované z Náchoda odvézt alespoň tři body. Už ve 4. minutě vystihl klatovský Strnad gólmanovu rozehrávku, rychlou přihrávkou našel Königa a ten otevřel skóre zápasu. V 5. minutě klatovský Frous po přihrávce Kopeckého krásnou střelou zvýšil na 20 pro Klatovy. I za tohoto stavu byli klatovští hráči aktivnější, ale šance Frouse i Königa skóre nezměnily.

Naopak na druhé straně v 11. minutě po chybě Kopeckého jilemnický Marek Šťastný snížil na 1:2. Po této brance domácí hráči ožili. Hlavně klatovský gólman Vacek tak měl plné ruce práce, ale několika skvělými zákroky svůj tým podržel. Ovšem ve 33. minutě výborně vyvezl míč klatovský Petrželka, krásnou přihrávkou našel Tomana a ten chladnokrevně zavěsil a zvýšil znovu na rozdíl dvou gólů.

Za tohoto stavu si domácí vytvořili velký tlak, ale na vynikajícího strážce klatovské svatyně Vacka už recept nenašli. Ten navíc čtyřicet vteřin před koncem zápas zlikvidoval po šestém faulu hostů devítimetrový kop. Alkoholická cena pak opět skončila ve správných rukou, protože hráčem zápasu byl vyhlášen klatovský Michal Frous.

Poločas: 1:2. Branky: 11. Šťastný – 4. König, 5, Frous, 33. Toman.

Antonín Kopecký, Yvetta Musílková