Cílem projektu je vymezení největších zdravotních a sociálních rizik, která hrozí mladým sportovcům ve věku 12 až 16 let, vštípit jim olympijské hodnoty a najít způsoby, jak s těmito riziky bojovat a eliminovat je.

Klatovy hostily meeting k unikátnímu programu Erasmus+ Sport.Klatovy hostily meeting k unikátnímu programu Erasmus+ Sport.Zdroj: Jakub Jarošík.

„Cílem samotné konference pak bylo shrnutí dosavadní práce, příprava trenérského modulu, plánování budoucích výstupů a aktivit,“ uvedl za BK Klatovy, který unikátní sportovní meeting hostil, Jakub Jarošík.

Klatovy přivítají Jihočechy, proti kterým se jim nebývale daří.
Klatovy přivítají Jindřichův Hradec, proti kterému se jim nebývale daří

Aktéři konference byli v rámci svého setkání přijati na klatovské radnici starostou města Rudolfem Salvetrem, zúčastnili se ukázkových tréninků BK Klatovy (kategorie chlapců a dívek U15), uspořádali tematické workshopy, na kterých se probírala příprava trenérského modulu, ale navštívili i Český olympijský výbor s prezentací dětských programů, které ČOV pořádá. Mimo to absolvovali návštěvu Národního muzea v Praze, výstavy Olympijské Tokio a byli přijati na turecké ambasádě, kde diskutovali o sportu a celém projektu.

Klatovy hostily meeting k unikátnímu programu Erasmus+ Sport.Klatovy hostily meeting k unikátnímu programu Erasmus+ Sport.Zdroj: Jakub Jarošík.

„V následujících týdnech nás čeká aplikování výstupů této konference při trénincích mládeže BK Klatovy a na konci října cesta do Istanbulu, kde se uskuteční druhá konference tohoto projektu spolu s turnajem basketbalu 3na3, kterého se zúčastníi vybraní členové BK Klatovy,“ dodal Jakub Jarošík.

Hokejisté HC Klatovy B (v červeném) padli v Nejdku.
Poprvé na kolenou. Klatovská záloha nechala na ledě Rebelů všechny body