Turnaj pořádá plzeňský tým SK Indians Plzeň a jeho zastřešující organizace LENOX, která se do povědomí veřejnosti zapsala pořádáním mnoha kulturních akcí v Klatovech. V Pošumaví budou k vidění všechny týmy z České republiky – SK Indians Plzeň, Jaguars Praha A, New Cavaliers Praha a navíc i dva nové celky – Jaguars Praha B a výběr BlueSky Butterflies ze slovenské Bratislavy.

Slavnostní zahájení turnaje je v 10.15 hodin. Předpokládaný konec a vyhlášení výsledků je naplánováno na šestou hodinu odpolední. „Poprvé v historii bude ligová soutěž zahájena mimo Prahu. Hlavním pořadatelem je plzeňský tým SK Indians Plzeň. Z důvodu rekonstrukcí sportovních hal ovšem nebude dějištěm domovské město západočeského celku, ale město Klatovy, jež se dá označit za jeho druhý domov. I proto si troufnu tvrdit, že lze očekávat velký zájem z řad veřejnosti. Co se ovšem nemění, je podtitul plzeňského turnaje, který je věnován kamarádům a spoluhráčům pořádajícího týmu,“ uvedl na webových stránkách LENOXU předseda organizace Lukáš Kroupa. „Věřím, že výběr nového místa bude dobrou volbou a že všem účastníkům turnaje přinese nové zážitky, na které se bude nějakou dobu vzpomínat. Za organizační tým mohu slíbit, že pro to uděláme maximum,“ dodal.

PROGRAM ZÁPASŮ

Sobota 10.40: Indians Plzeň – BlueSky Butterflies Bratislava, 11.40: Jaguars Praha A – Jaguars Praha B, 12.40: BlueSky Butterflies Bratislava – New Cavaliers, 13.40: Indians Plzeň – Jaguars Praha B, 14.40: New Cavaliers – Jaguars Praha A, 15.40: Jaguars Praha B – BlueSky Butterflies Bratislava, 16.40: Indians Plzeň – Jaguars Praha A.