Klatovští žáci kategorie U14 o víkendu odehráli baráž o nejvyšší žákovskou soutěž - žákovskou ligu. Bohužel se museli v důležitých zápasech obejít bez dvou opor - podkošového Pepy Navrátila a rozehrávače Davida Maděry, kteří onemocněli. Přesto se jim podařilo dvojzápas s Varnsdorfem dotáhnout do vítězného konce, a tím si zajistili účast v žákovské lize.

Slovan Varnsdorf – TJ Klatovy 48:71. Hned od začátku klatovští basketbalisté drtili domácí svým rychlým protiútokem. Hráči Varnsdorfu poté zpřesnili obranu, ale poločas stejně skončil markantním rozdílem pro klatovské basketbalisty 33:16. Díky přesné obraně hostů, dirigovaných zkušeným trenérem Vladimírem Hegerem, se skóre stále navyšovalo a konečný výsledek byl 48:71. Body klatovských hráčů: Klika 35, Toman M. 16, Jonáš a Kubíček 6, Toman J. 4, Kozel a Brtník 2, Weber, Šilha a Paleček.

TJ Klatovy – Slovan Varndsorf 60:49. Druhý den se hrála odveta v Klatovech. Začátek probíhal obdobně jako v prvním duelu, ale ve druhé čtvrtině byli hosté důraznější a kladli větší odpor. Proto skóre o poločasu bylo jen 31:26 pro domácí. Druhý poločas byl celkem dramatický, ale nakonec žáci Klatov dotáhli zápas do vítězství a vyhráli 60:49 a díky tomu vybojovali ligu U14. Body klatovských hráčů: Klika 31, Toman M. 14, Jonáš 6, Brtník a Kubíček 4, Toman J. 2, Kozel, Weber, Šilha a Paleček.

„Pro chlapce i celý klatovský oddíl je postup do žákovské ligy velký úspěch. Oba zápasy zvládli, i když já jsem se víc obával zápasu ve Varnsdorfu. Není to pro hráče lehké, jet půldne přes celou republiku, chvilku si orazit a hned nastoupit k důležitému utkání navíc v neznámém prostředí. Ale kluci i tuto situaci zvládli, naopak to byli překvapivě domácí, kteří byli nervózní,“ uvedl trenér klatovských žáků Vladimír Heger.

„Druhý zápas, který jsme odehráli v Klatovech, nebyl vůbec lehký. Naopak to byli Varnsdorfští, kteří přijeli velice soustředění a bylo na nich vidět, že barážový zápas vzdát nechtějí. Naši kluci byli z výkonu hostů nervózní, klíčoví hráči kupili chyby. Ale naštěstí jsme úspěšně zvládli i odvetu,“ dodal. (sk, jik)