Neradostně začala pro klatovský tým mužů, který se po devíti letech tentokrát do nejvyšší krajské soutěže nepřihlásil a startoval pouze v krajském přeboru II. třídy. Část klatovských hráčů tak odehrála sezonu v dresu Kdyně, kde vybojovali 7. místo. Klatovský tým mužů potom v krajském přeboru II.třídy vypadl až v semifinále soutěže s týmem Mirošova.

„Našim funkcionářům se povedlo dojednat pro sezonu následující spojení s týmem Kdyně a dle již uzavřené dohody obou celků se pro sezonu 2009/2010 nejvyšší krajská soutěž stěhuje opět do Klatov. Tým pro příští sezonu začíná skládat nový vedoucí celku, kterým je Ondřej Mazanec,“ uvedl předseda oddílu volejbalu TJ Klatovy Luboš Nový.

Klatovský „A“ tým žen startoval tradičně v nejvyšší krajské soutěži a vůbec poprvé pod trenérským vedením Josefa Vlčka. Tým, který je složen z mladých klatovských odchovankyň, vybojoval šestou příčku a bude ve stejné soutěži startovat i v příští sezoně.

Tým juniorek získal v uplynulé sezoně možnost startu v I. lize juniorek. Jeho základ tvoří hráčky věkem ještě kadetky, zatím získával potřebné zkušenosti, a přestože se jim nepodařilo udržet soutěž pro příští sezonu na palubovce, získalo družstvo trenérů Petra Hodana a Petry Kadlecová možnost startu v I. lize i v ročníku 2009/2010. To by již měly hráčky zúročit získané zkušenosti z předchozích startů a bojovat o vyšší příčky.

Největších úspěchů zaznamenal klatovský volejbal v kategorii kadetů a kadetek. Kadeti pod vedením Jaroslava Sýkory a Václava Belfína suverénně zvítězili v krajském přeboru a také v krajském poháru. Pro příští sezonu je tak kromě krajských soutěží čeká i Český pohár, kde by měli nabrat další potřebné zkušenosti.

Výborného osobního úspěchu dosáhli dva hráči, Hynek Jelínek a Martin Kiesenbauer, kteří si výkony v průběhu sezony řekli i o dres USK Slavie Plzeň, za kterou v druhé části ročníku společně startovali v extralize kadetů a I. lize juniorů.

Kadetky a žákyně TJ Klatovy pod vedení Tomáše Kozáka a Jany Nové vybojovaly v krajském přeboru kadetek výborné druhé místo. Stejného umístění dosáhly i v Poháru krajů žákyň. V krajském přeboru žákyň se jim však nedařilo a dosáhly pouze na šesté místo. V příštím ročníku je kromě krajské soutěže kadetek čeká nově také Český pohár.

Tým mladších žákyň trenérů Luboše Nového a Josefa Vlčka se zúčastnil krajského přeboru mladších žákyň - čtveřic, kde při své premiérové účasti vybojoval šesté a osmé místo. Pro příští sezonu pak družstvo, které stále přibírá nové hráčky ročníků 97 a 98, bude kromě zmíněné soutěže startovat i v šestkovém krajském přeboru žákyň a Českém poháru.

Blíží se konec okresních soutěží, kde startují tři klatovské celky. Tým mužů TJ Klatovy „B“ stejně jako loni vybojoval druhou příčku, i když dlouho pokukoval po titulu. V soutěži žen se o titul popraly dva klatovské celky a úspěšnější byly Klatovy B.

„Již dnes se všichni volejbalisté těší na sezonu 2009/2010. V Klatovech bude kromě I. ligy juniorek k vidění také nejvyšší krajský přebor mužů a žen a řada krajských i republikových mládežnických soutěží. Na závěr mi dovolte poděkovat všem funkcionářům a především trenérům klatovského oddílu za výbornou práci v uplynulé sezóně a přeji jim mnoho úspěchů v sezóně příští,“ dodal Nový.