Závod byl organizován ve třech kategoriích, a to střelci ve věku do 12 let, do 14 let, kteří stříleli vleže 30 soutěžních ran, a kategorie dorostu, která střílí 40 ran vstoje. Klatovští střelci byli zastoupeni ve dvou kategoriích, a to do 14 let, kde střílelo pět střelců z Klatov, a kategorii dorostu, kde střílely dvě členky klatovského klubu.

Závod byl bohatě obsazen, o čemž svědčí informace ze startovní listiny, kde najdeme zástupce střeleckých klubů z celých Čech. Pouze namátkou; Liberec, Brno, Kolín, České Budějovice, Sokolov a další.

Závodníci předvedli velmi kvalitní výkony a urputně se bojovalo o možnost účasti v nadstavbovém finálovém závodě. Do osmičlenného finálového závodu se probojovali čtyři střelci z klubu z Kolína či tři střelci ze západočeských klubů. Nechyběl mezi nimi ani člen klatovského sportovně střeleckého klubu Jindřich Ryneš. Ten v základním závodě nástřelem 312,8 bodu obsadil 6. místo. V základním závodě zvítězila Eliška Svobodová z DDM Kolín nástřelem 318,1 bodu.

O vyrovnanosti závodníků svědčí pohled na výsledkovou listinu, která ukazuje, že rozdíl mezi třetím a osmým byl pouze 1,2 bodu. Klatovský závodník Jindřich Ryneš obsadil ve finálovém závodě pěkné sedmé místo. Na jeho výsledku se podepsala i nervozita z prvního finálového závodu jeho sportovní kariéry.

Druhým avizovaným závodem sportovní střelby bylo 5. kolo „Klatovského poháru ve střelbě ze vzduchových zbraní“. Závod proběhl v KD Dolany u Klatov za účasti pětatřiceti soutěžících rozdělených do tří kategorií. Střelci do 12 let, do 14 let a začátečníci s oporou.

I v tomto závodě slavili střelci z města karafiátů úspěch a tentokrát se dva postavili na stupně vítězů. V kategorii do čtrnácti let obsadil druhé místo Jindřich Ryneš a třetí místo vybojovala Žaneta Ripplová.