Pět siláků z Klatov jelo reprezentovat své oddíly na mistrovství České republiky juniorů, dorostenců a masters v benchpressu do Želechovic u Zlína.

Ze Sokola Klatovy se v kategorii masters do 120 kg představil Antonín Šota. Ten si ale při rozcvičování obnovil zranění ramene, a tak již nahlášených 220 kg, co je hodnota českého rekordu, ani v jednom ze tří pokusů nedotlačil. „Je to škoda, protože v tréninku jsem „dával“ 240 kg, což je o pět kilo víc než světový rekord této kategorie. Už bohužel nešlo nahlášenou hmotnost změnit, a to je dvojnásobná škoda, protože soupeři nenahlásili ani 170 kg,“ posteskl si Šota.

Powerlifting Klatovy reprezentovali na mistrovství Jan Lorenc, Jan More (kategorie juniorů do 66 kg), Miroslav Paukert (masters do 93 kg) a Marcela Zazvonilová (masters do 72 kg). Jako trenér jel s týmem Zdeněk Hruška a člen realizačního týmu Jiří Vondřička.

Marcela Zazvonilová, která se k závodnímu benchpressu vrátila po delší pauze a očekávala se od ní medaile, nastupovala z klatovských závodníků jako první. V prvním pokusu zvládla bez problémů 50 kg, proto si na druhý pokus nechala naložit činku s 60 kg. I tu zdolala a třetím pokusem chtěla zkusit 62,5 kg, což by znamenalo zlatou medaili. Tato hmotnost už byla nad její síly a musela se tedy spokojit s druhým místem.

Pak se do bojů o medaile zapojili Jan Lorenc a Jan More. Favorizovaný Jan Lorenc si nechal na první pokus naložit činku o váze 117,5 kg, po problémech s dresem však první pokus nezvládl. More naopak v prvním pokusu s lehkostí zvedl 107,5 kg. Lorenc opakoval ve druhém pokusu stejnou hmotnost, ale znovu nezvládl. More pak opět velmi lehce zatlačil ve druhém pokusu 115 kg a na třetí pokus si nahlásil své osobní soutěžní maximum 117,5 kg. Věděl, že když tuto váhu zvedne, bude to znamenat zisk zlatého kovu, neboť Lorenc, který však měl vyšší tělesnou hmotnost, si na třetí pokus nechal naložit rovněž 117,5 kg.  Lorenc nakonec na třetí pokus zvedl 117,5 kg, ale na zlatou medaili to nestačilo. „Nepodařilo se mu tedy obhájit loňský titul a musel se sklonit před oddílovým kolegou Janem Morem, který ve třetím pokusu opět velmi lehce zvedl 117,5 kg a stal se novým mistrem České republiky juniorů v benchpressu v kategorii do 66 kg,“ uvedl předseda oddílu Zdeněk Hruška.

Posledním želízkem Powerliftingu Klatovy v ohni byl Miroslav Paukert, který si nahlásil na základní pokus 210 kg. „Bylo jasné, že když tuto hmotnost zvládne, titul mu už nikdo nesebere, neboť ostatní závodníci za ním daleko zaostávali,“ vysvětlil Hruška. Paukert v prvním pokusu nahlášených 210 kg perfektně zvedl a na druhý pokus vzhledem k jasnému vítězství zkoušel 220 kg v jiném dresu. Druhý pokus mu technicky nevyšel, proto to zkusil ještě ve třetím pokusu. Ani ten nevyšel, ale mrzet ho to nemuselo, protože v kapse měl další titul mistra republiky.