V konkurenci 45 závodníků se neztratili zástupci dvou klatovských oddílů, TJ Sokol Klatovy a nového oddílu Powerlifting Klatovy.

Zástupce „sokolů“ Jiří Pinkava zvaný Psovod získal 2. místo v kategorii do 105 kg výkonem 665 kg, což pro něj znamenalo zlepšení osobního rekordu o 35 kg. V dřepu zvedl 230 kg, v benchpressu 150 kg a v jeho královské disciplíně, mrtvém tahu, 285 kg. Pinkava díky svému výbornému výkonu postoupil na mistrovství České republiky, které se uskuteční v březnu v Praze.

Závodníci z nového oddílu Powerlifting Klatovy získali v prvním oficiálním závodu hned dvě medaile. Jan Lorenc byl první v kategorii do 66 kg, přičemž svým výkonem 470 kg v trojboji (dřep 150, benchpress 115, mrtvý tah 205) by vyhrál i o třídu vyšší kategorii a navíc byl druhý v celkovém pořadí juniorů. Kromě Lorence se v dobrém světle předvedl i Zdeněk Hradecký, který byl pátý v nabité kategorii do 93 kg výkonem 487,5 kg (dřep 180, benchpress 115, mrtvý tah 192,5).

Do Powerliftingu Klatovy patří mimo jiné František Štorek a Jakub Suchánek (nahoře zleva) a Zdeněk Hruška a Jan Lorenc (dole zleva). Foto: Deník/Jitka Kilbergerová

Oddíl Powerlifting Klatovy vznikl teprve v prosinci loňského roku. „Naše vize byla taková, že chceme dělat silový trojboj trochu jinak: víc jezdit na závody, víc informovat mladé kluky. Sehnali jsme si sponzory, a proto jsme nemohli zůstat pod Sokolem Klatovy. Původně nás bylo deset, ale přidali se k nám už cvičenci z Klatov a z Nýrska. Zúčastňujeme se i pohárových soutěží, kde není zapotřebí licence. Snažíme se tím podporovat mladé a vést je správně v tréninku,“ vysvětlil vznik nového oddílu jeho předseda Zdeněk Hruška.

Výhodu vidí Hruška i v tom, že mohou jezdit na závody v partě a tím pádem nemusejí shánět někoho, kdo by jim pomáhal. Osm členů oddílu má závodnickou licenci a čtyři z nich se budou zúčastňovat více závodů. Pro talentovaného Jana Lorence, od kterého se čekají medaile, je připraveno cca pět závodů. Určitě by se také závodníci z Powerliftingu Klatovy chtěli představit na mistrovství ČR juniorů v benchpressu.

„Do našeho oddílu samozřejmě rádi přívítáme další zájemce, stačí jen přijít, dáme si společný trénink a domluvíme se. Nabízíme přátelské prostředí a snažíme se tréninky a silový sport vést tak, aby to nešlo na úkor zdraví,“ dodal Hruška.