Za TJ Sokol Klatovy startovali na tomto mistrovství, kterého se zúčastnilo 75 závodníků a na kterém se nepoužívají speciální dresy, Antonín Šota a Jiří Doležal.

Doležal startoval v kategorii do 93 kg, ale když na závody přijel, měl o půl kilogramu více, takže musel tento váhový rozdíl vyběhat. Nakonec obsadil 4. místo výkonem 162,5 kg. Chybělo mu 2,5 kg na třetí místo a 5 kg na druhou příčku.

Šota byl v kategorii nad 120 kg a při příjezdu na závody měl 118 kg, takže na rozdíl od Doležala musel „přibrat" – během pěti minut musel vypít dva litry vody. „Je pravda, že několik soupeřů vypadlo, ale jsem velice spokojený, protože jsem ve svých 63 letech vybojoval 1. místo za 162,5 kg. Vůbec jsem s tím nepočítal," přiznal Šota.

Powerlifting Klatovy reprezentovali Zdeněk Hruška a velice nadějný a úspěšný junior Luboš Rašek. Hruška vyhrál v kategorii do 83 kg o 20 kg před druhým Svačinou z Prahy. V prvním pokusu zvedl 145 kg, ve druhém 155 kg a ve třetím si vylepšil osobní rekord v benchpressu bez dresu na 162,5 kg a získal titul mistra České republiky. Rašek startoval v kategorii juniorů do 105 kg, kde získal vynikající 3. místo. V prvním pokusu zvedl 135 kg, ve druhém 140 kg a ve třetím 142,5 kg.

„Vzhledem k tomu, že jde o nového člena klubu, který začal závodit tuto sezonu, je to značný úspěch. Luboš závodí kromě benchpressu i v silovém trojboji, kde se mu již také podařilo získat cenné kovy," pochválil mladého siláka Hruška.

V současné době se připravují Zdeněk Hruška a Martin Žatko z Powerliftingu Klatovy na mistrovství České republiky mužů a žen v silovém trojboji, které se koná v Praze 28. února.