Západní Čechy reprezentovali na mistrovství České republiky v minitenisu tenisté oddílu LTK TJ Klatovy, a tak se mohli poměřit s velkokluby, jakými jsou Prostějov, Přerov, Praha a Neridé. Dalšími účastníky byly Teplice, Dvůr Králové, Písek.

Klatovští, kteří nastupovali v sestavě Kateřina Čiháková, Simona Kadlecová, Jakub Šmíd, Lukáš Janoušek, Jakub Lukš, si vylosovali do prvního kola silný tým Přerova. Klatovské naděje nastoupily do tohoto zápasu bez respektu a vybičovány neskutečnou atmosférou předvedly do jednoho bezchybné výkony a svého favorizovaného soupeře smetly z kurtu, když celkově tento zápas vyhrály 7:1. Tímto vítězstvím si Klatovy zajistily až do posledních zápasů boje o ,,bednu“ a zároveň byl naplněn cíl, respektive zbožné přání klatovských kapitánů Milana Janouška a Pavla Čiháka a všech Klatovanů.

V semifinále byl však los ke klatovskému celku krutý a byl jim určen druhý moravský velkoklub, a to pozdější vítěz mistrovství, tým TK Agrofert Prostějov. Klatovští opět nastoupili bez respektu, ale na druhé straně byla již patrná značná kvalita soupeře. Klatovským v tomto zápase nebyla ani nakloněna štěstěna, a tak pět setů prohráli tím nejtěsnějším možným rozdílem 9:10.

Poté Klatovy nastoupily k zápasu o 3. místo, a to proti vítězi loňského ročníku, celku Dvora Králové. Klatovské naděje bojovaly ze všech sil, což je zdobilo po celé mistrovství, a dovedly tento napínavý zápas do nerozhodného stavu 4:4. O vítězi rozhodoval poměr vyhraných setů. Ten měli klatovští tenisté bohužel horší. „I když bylo na našich tenistech patrné zklamání z těsně prohraného zápasu, ihned ho vystřídala radost. Vždyť být čtvrtým celkem v republice přece není důvodem být zklamán a naši nejmenší dosáhli opravdu nevídaného úspěchu,“ pochválil své tenisové svěřence trenér Milan Janoušek.