BUDAPEST OPEN

Přímo z Vamberka odjel Kryštof do Maďarska na Budapest Open, kde si chtěl po loňském nezdaru napravit letos reputaci. A to se mu povedlo vskutku parádně – v kumite mladších žákù si v konkurenci borců z Ukrajiny, Lotyšska, Maďarska, Rakouska, Izraele a dalších došel pro bronzovou medaili. V prvním kole sice prohrál s pozdějším vítězem, ale pak již porazil všechny, kdo mu přišli do cesty. Odměnou mu tak byla bronzová medaile.

EURO GP PILSEN

Začátkem října se v Plzni konala prestižní soutěž Euro Grand Prix Pilsen, na kterou se sjíždí reprezentace z celé Evropy. Do Plzně už Kryštofa doprovodila i Anika Draheimová, která byla po zlomenině ruky v plném tréninku teprve týden. Kryštof se v kumite mladších žáků probojoval do semifinále, kde sice prohrál, ale v následné bitvě o třetí místo uspěl a vybojoval další bronz na velkých závodech. Soupeřek se nezalekla ani Anika a v kata skončila jako nejlepší Češka na pátém místě. Všechny cenné kovy si odvezly suverénní slovenské závodnice.

KRAJSKÁ LIGA MLÁDEŽE

Druhý víkend v říjnu odjelo do Plzně na finále Krajské ligy mládeže v karate 12 závodníků z KK Klatovy. „Jeli s námi i úplní nováčci, Vojta Šilhavý, Lucka Měsíčková a Tomáš Hrdlička, pro které to byla závodní premiéra. Finále krajské ligy přilákalo do Plzně kromě tradičních oddílů také závodníky z Prahy a Černošic, takže o medaile se utkalo celkem 130 závodníků ze 13 oddílů. V kata si z našich došel pro medaili pouze Pavel Volf, když ve své kategorii skončil na třetím místě. Ostatní sice předvedli své maximum, ale na medaili to tentokrát nestačilo," řekla hlavní trenérka KK Klatovy Petra Levá Strnadová.

Klatovští si spravili chuť v kontaktním kumite. Alex Nguyen Duc a Kristýna Černá skončili ve svých kategoriích na druhých místech, bronz získali Radka Ouřadová a Tomáš Forst.

V celkovém hodnocení krajské ligy suverénně obhájila loňské prvenství Anika Draheimová, která ve třech kolech krajské ligy nenašla přemožitelku v kata ani v kumite, a do Plzně si už jen přijela pro pohár za celkové vítězství. „Éra, kdy jsme brali medaile v každé kategorii prozatím skončila, neboť většina starších závodníků již nesplňuje věkový limit pro start v krajské lize. Nemohl v ní startovat Kryštof a příští rok ani Anika, protože ti mají už vyšší technický stupeň a pro ně jsou určeny národní poháry. Z nových závodníků vystrčil v Plzni růžky sedmiletý Vašek Hosnedl, který vyhrál tři kola, ale na medaili ještě nedosáhl," vysvětlila chudší medailovou sklizeň Levá Strnadová.