Vítek Pohanka (roč. 2000), který prvním rokem závodí za starší žáky, se zúčastnil kromě jiných i závodů Českého pohárů žáků 2013 a mistrovství České republiky žáků. V kategorii K1 (kajak) se celkově umístil na 14. místě.

V samotném závodě mistrovství České republiky skončil na velmi dobrém 9. místě. V kategorii C1 (singlkánoe) obsadil celkové 9. místo. Dále se Vítkovi podařilo v závodě European Open Junior Cup na umělé slalomové trati v Českém Vrbném probojovat až do semifinále.

„Všech těchto závodů se Vítek zúčastnil i díky podpoře města Klatovy," poděkoval za podporu Jiří Pohanka z klatovského klu­bu.

Klatovský kanoistický klub také výborně reprezentovala dvojice Václav Bříza a Zdeněk Kubát. Ti obsadili v Českém poháru 2013 ve sjezdu v kategorii C2 (deblkánoe) celkové 10. místo a zazářili druhým místem na mistrovství České republiky v kategorii U23 ve Špindlerově Mlýně.

Klatovský kanoistický oddíl pořádá o tomto víkendu dva závody ve Strakonicích. Jde o Klatovský slalom a Memoriál Karla Vanči, které se uskuteční ve Strakonicích-Podskalí.

„Máme přihlášeného opět Jiřího Prskavce z USK Praha, čerstvého vicemistra světa a aktuálního mistra Evropy. Přijeďte se podívat," představil hvězdu závodů a zároveň pozval na víkend do Strakonic Jiří Pohanka.