V novém soutěžním ročníku přeboru startují tři družstva: TJ Klatovy, USK Slavia Plzeň B a Sokol Kladruby, který se chopil pořadatelství zmiňovaného prvního turnaje.


Klatovské družstvo v prvním zápase nastoupilo proti plzeňskému týmu a podalo kvalitní výkon, ve kterém předčilo soupeře na nahrávce i útoku. Když k tomu mladíci z Pošumaví přidali kvalitní podání, bylo na světě vítězství 3:0.


Druhé utkání Klatov proti domácím volejbalistům se neslo v podobném trendu, a tak se i podruhé Klatované radovali z výhry 3:0.
Po kladrubském úvodním mistrovském turnaji mladí klatovští volejbalisté vévodí průběžnému pořadí krajského přeboru, a udělali tak velkou radost nejen sobě, ale především trenérům J. Sýkorovi a V. Belfínovi.


„V zápasech se dařilo hlavně H. Jelínkovi, M. Kiesenbauerovi a J. Muknšnáblovi, kteří už mají nějaké zkušenosti ze zápasů mužů. Ale mile překvapili i ostatní hráči, hlavně pak M. Hezoučký na novém postu středního blokaře. V sestavě našeho týmu nastoupili ještě Zb. Jelínek, M. Mazanec a V. Kinský,“ uvedl spokojený trenér kadetů TJ Klatovy Jiří Sýkora.

(js, my)