Mistrovství České republiky v kickboxu se konalo za účasti klatovských závodníků ve Vysokém Mýtě.

Z klubu CHB GYM Klatovy do dějiště odcestovalo deset fighterů pod vedením trenéra Romana Brandnera. Všichni jeho svěřenci zápasí v disciplíně light contact, kde se bojuje 3x1,5 minuty v žákovských kategoriích a 3x2 minuty v juniorských kategoriích.

V nejlehčí a zároveň nejmladší kategorii mladší žáci –28 kg se představil Vlastimil Šebek a Radek Idlbek. Kluci dali do zápasů vše, a tak si Idlbek odvezl z mistrovství bronzovou medaili a Šebek se stal mistrem České republiky pro rok 2009.

V kategorii –32 kg zápasil Luboš Vanka, který po sporném verdiktu rozhodčích byl odsunut k boji o třetí místo, kde s převahou jasně zvítězil.

Ve starších žácích a žákyních startovala ve váze –50 kg Adéla Buňatová, která obsadila taktéž bronzovou příčku.

Kategorie -60 kg měla hned dvě klatovské zástupkyně: Věru Andělovou a Annu Tomanovou. Obě děvčata se probojovala do finále, kde je čekal nelítostný boj o mistryni České republiky. V tomto duelu se tentokrát lépe vedlo Andělové, která obsadila první místo a Tomanová skončila druhá.

Ve starších žácích -47 kg nastoupil Dominik Pagurko, který obsadil třetí příčku. Jeho klubový kolega Vlastimil Hrdlička zápasil ve váze -52 kg, kde smolně pro zranění podlehl ve finále, a tak se musel spokojit se stříbrem.

V juniorech barvy klubu hájil ve váze -63 kg Václav Pytel a ve finálovém zápase prohrál jen těsně na body a obsadil stříbrnou příčku. Tereza Martínková, která se jako Hrdlička ve finále zranila a obsadila také druhé místo.

„Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony a dokázali, že i malý klub může dosahovat velkých výsledků,“ řekl za CHB GYM Klatovy Miloš Martínek.