Mladší žákyně Atletiky Klatovy na Chodsku řádně zabojovaly a z pěti zúčastněných kolektivů se umístily na skvělém třetím místě za dvěma týmy Škody Plzeň. V Domažlicích bodovalo celkem deset klatovských dívek. Nejužitečnějšími členkami byly Kristýna Hozmanová, Karolína Machová a Viola Schmidtová.

Mladší žáci z Klatov v chodské baště rovněž bojovali na výbornou a obsadili druhé místo za zlatou Škodovkou. V jejich soutěži se stejně jako u dívek mistrovství zúčastnilo také pět týmů. Zde na bodovaná místa dosáhlo celkem osm chlapců.

Absolutně nejúspěšnějším závodníkem tohoto domažlického klání byla klatovská naděje Kristýna Hozmanová, která pro svůj tým získala celkem 26 bodů. A to vítězstvím ve skoku vysokém, bronzové příčce ve sprintu na 60 metrů a „bramborovou“ medailí ve skoku dalekém.

NEPŘÍZEŇ POČASÍ ATLETY NEZASTAVILA

O den později se do akce dostalo také starší žactvo, které reprezentovalo klatovskou atletiku v prvním kole krajského mistrovství družstev. Tentokrát byli klatovští borci domácím týmem. Počasí sportovnímu setkání ale příliš nepřálo. Pršelo totiž v průběhu celého klání. I přesto dokázaly starší žákyně mezi jedenácti týmy obsadit pátou příčku.

Zde byla nejužitečnější členkou Magdaléna Štampachová. Body pro klatovské družstvo celkově získaly pouze tři dívky. Starší žáci si doma vedli o poznání lépe, když obsadili bronzovou příčku. V klatovských barvách bodovalo celkem šest chlapců. Nejlepšími byli Filip Nehéz, Václav Řeřicha a Patrik Homolka.

Klatovští atleti zahájili soutěže družstev.

MÍTINK DOSPĚLÝCH TÝMŮ V SUŠICI

Nakonec se do lítých bojů dostaly také dospělé výběry. Ty odjely k úvodnímu kolu druhé ligy do Sušice. I když účast závodníků nebyla na stoprocentní úrovni, všichni přítomní atleti dělali maximum pro získání velkého počtu bodů pro svůj tým. Mezi jedenácti týmy žen skončila klatovská děvčata na sedmé pozici. Nejúspěšnějšími sběračkami bodů byly Petra Dolejšová, Julie Kubátová a Lucie Ledvinová.

Na stejné pozici jako klatovské příslušnice něžného pohlaví skončili v Sušici také muži. Nejvíce bodů nashromáždili Jiří Bešta, Václav Šilhavý a Luboš Tůma. Všichni závodníci věří, že se v dalších závodech družstev budou zlepšovat a zejména dospělí se udrží ve své soutěži ve druhé lize.

Autoři: Jiří Pavlík, Martin Mangl