První závod se konal na trati 10 km a na výstavišti olomoucké Flóry se výborně představili i klatovští atleti. Ve skupině B II. ligy obsadili hned první čtyři místa v pořadí Tomáš Görner (55:24), Zdeněk Bittengl (58:16), Robert Hebký (1:00,12) a Jiří Hostýnek (1:02,14). Tomáš Görner obsadil v absolutním pořadí dokonce pěkné 5. místo. V závodě extraligy a I. ligy zvítězil mezi muži Roman Říha v čase 1:32,42, nejlepší ženou na 10 km trati byla pak ve výborném čase 44:54 Zuzana Schindlerová před Lucií Pelantovou.

Ve stejný den se konalo v Temelíně rovněž mistrovství ČR v přespolním běhu. Za klatovský oddíl zde startoval v závodě mílařů Jakub Kořán, který po specializované dvouměsíční běžecké přípravě doběhl na pěkném 11. místě.

Body z předsunuté soutěže chodců se samozřejmě budou počítat do 1. kola ligové soutěže, které se uskuteční v Klatovech 22. května. Na klatovském atletickém ovále se poběží poprvé v historii tři kilometry překážek mužů a žen, což bude určitě i divácky atraktivní závod a zúčastní se ho kromě Jakuba Kořána i další klatovští vytrvalci.

Jiří Hostýnek