Dva tituly ve sprintech na 60 a 200 metrů vybojovala dorostenka Kristýna Hozmanová. V běhu na 3000 metrů žen zvítězila Nikola Hatová a čtvrté zlato pro Atletiku Klatovy vybojoval ve vrhu koulí dorostu Martin Jáchymovský. Dobře mu sekundoval i jeho kolega z loňského družstva žáků Radek Němeček, který skončil třetí. Stejnou medaili v kouli žen brala Karolína Machová. Dařilo se i na nejdelší trati dne - 3000 metrů, kde si pro bronz doběhli Jiří Procházka (v mužích), Michal Hampl (v dorostu) a Vendula Řeřichová (dorostenky).

Klatovští judisté na závodech v Kaplici.
OBRAZEM: Klatovští judisté přivezli z jihu šest medailí, tři z nich byly zlaté

V běhu na 800 metrů dorostenek při své premiérové účasti skončila bronzová dorostenka Natálie Šotová. Pro druhé místo si dolétl Kryštof Kotiš v dálce dorostenců a třetí místo na 400 metrů dorostenců vyválčil Tadeáš Kalouner. Dvě stříbrné pozice v kategorii mužů obsadil Jiří Bešta, a to ve skoku o tyči a na 60 metrů překážek, kde ho na stupně vítězů doprovodil bronzový bratr Lukáš. Klatovští atleti k tomu přidali řadu osobních rekordů, a několik míst těsně pod stupni vítězů. Držme palce všem zástupcům Atletiky Klatovy na halových mistrových republiky, která se uskuteční v následujících týdnech.

A mimochodem, pro pořádek: ve stověžaté Praze se nedařilo jen klatovským atletům, ale pořádně o sobě dali vědět i zástupci atletického oddílu TJ Sušice, kteří získali dohromady šest cenných kovů (3x dorostenec V. Mužík, 2x dorostenka A. Matoušková a 1x dorostenec Š. Fornous).

Autor textu: Vojtěch Koželuh

Stolní tenistky KST Klatovy (na archivním snímku) porazily Elizzu Praha, pak remizovaly s lídrem soutěže SKST Vlašim B (5:5).