Poslední prosluněnou zářijovou sobotu se v Sušici uskutečnilo atletické semifinále České republiky družstev juniorů a juniorek. Na tyto prestižní závody postoupila obě klatovská družstva, junioři i juniorky, ale vzhledem k nemoci a zranění ostatních klatovských závodnic startovala pouze Dana Kodýdková. Nicméně chlapecká část odjížděla v kompletní 18členné sestavě posílena o hostující tři vytrvalce M. Vojáka, M. Chladu a P. Kovaříka z Domažlic a překážkáře K. Šedinu ze Sušice.

Mladí závodníci se až do konce přetahovali o třetí, postupové místo na mistrovství republiky, s atlety z Prahy, Jeseniovy ul., postavili tři štafety, dvě na 4x400 m a jednu na 4x100 m, ale nakonec to v celkovém součtu bylo přece jen málo. Klatovské družstvo juniorů skončilo v letošních nejtěžších závodech na pěkném 4. místě se ziskem 141 bodů.

„Příští rok musíme zlepšit sprinty a vrhy, ale i tak jsem s celkovým výsledkem spokojený, protože nás porazili pouze pražské oddíly. Ze západních a jižních Čech jsme mezi juniory nejlepší. Děkuji všem závodníkům za obětavý přístup,“ zhodnotil závody spokojený vedoucí družstva Jiří Hostýnek. A to je pro malé město z Pošumaví určitě solidní výsledek.

Na sušickém stadionu se sešla družstva TJ Dukla Praha, ASK Slavia Praha, SK ZŠ Jeseniova Praha, AK Škoda Plzeň, Sokol České Budějovice, AC Start Karlovy Vary, AC Domažlice a TJ Klatovy. Tradičně silné pražské juniorské celky, které mimochodem startovaly i v evropském poháru, ovládly podle očekávání běhy na 100, 200 a 400 metrů a vytvořily si propastný náskok desítek bodů. Klatovští závodníci naproti tomu sbírali body i na méně tradičních disciplínách, např. v bězích na 3000 m. př. a 5000 metrů. Téměř každý absolvoval obětavě minimálně tři disciplíny a často ještě štafetu. V soutěži boduje totiž vždy prvních deset míst.

I na samém sklonku sezony podali mladí klatovští atleti výkony na hranicích osobních maxim a bojovali ve všech sil. „Ve skoku o tyči jsme se dokonce dočkali vylepšení juniorského rekordu oddílu, když Vladimír Dušek překonal laťku ve výšce 370 cm. Ale i další Klatovští se umisťovali na předních příčkách, což je v takovéhle silné konkurenci opravdu úspěch, např. Kovařík a Procházka na 800 a 1500 m, Jaša na 5000 m, Chlada na 3000 m. př., Tomáš Hostýnek v dálce a trojskoku, Šedina na 400 m. př., Pojar v oštěpu. Ani tak to ovšem na absolutní špičku nestačilo,“ dodal Jiří Hostýnek.