Muži
Parta klatovských mužů má za sebou asi nejlepší ročník v krajském přeboru mužů za posledních pět let. Družstvo ideálně šlapalo, když základní kostru hráčů vhodně doplňovali zkušenější matadoři i nadějné klatovské mládí. Hlavní díl úspěchu leží na bedrech Ondřeje Mazance, který coby vedoucí týmu dokázal zkoordinovat věkově i názorově znatelně odlišné individuality. Zápasy, kdy nastoupili matadoři Kučera a Hodan, patřily vždy mezi ty nejlepší. Na druhé straně věkově nejmladší Jelínek H. a Kiesenbauer M. dokázali, že zkušeností, které v uplynulých letech získali v extraligových mládežnických týmech plzeňského USK, umějí využít i na klatovské palubovce. Hlavní kostru týmu ale tvořili hráči střední generace, kteří odehráli největší porce zápasů a dokázali získávat body i v zápasech, kdy se tým nesešel v nejsilnější sestavě. Zůstane-li tým pohromadě, můžeme se v příští sezoně těšit na ještě lepší než letošní šesté místo.
Kadeti
Družstvo kadetů sice neobhájilo přebornický titul, skončilo v krajském přeboru na druhém místě, ale osobně si myslím, že tým kadetů předvedl vůbec nejlepší individuální zlepšení. Vzdávám trenérský hold Jardovi Sýkorovi a jeho asistentovi Vaškovi Belfínovi. Jarda Sýkora vychoval již mnoho generací volejbalistů. V každé generaci se jeden dva hráči „povedli“ a šli hrát někam výš. V současné generaci kadetů se však Jardovi povedl husarský kousek. Nejenom Hynek Jelínek a Martin Kiesenbauer, kteří již dvě sezony nastupují v plzeňském USK v extralize kadetů, poté juniorů, nově také Zbyšek Jelínek, který by měl nastupovat v extralize kadetů, Petr Kiesenbauer a Tomáš Netrval, kteří za USK bojovali již na MČR žáků. Díky vytrvalé podpoře rodičů všech zmíněných hráčů a výborné práci klatovských trenérů tak hned pět hráčů současného týmu již okusilo vůbec nejvyšší soutěž své věkové kategorie. V příští sezoně bude tým startovat v krajském přeboru juniorů, takže se můžeme těšit, že se opět popere o stupínek nejvyšší.
Ženy
Družstvo startovalo ve II. třídě krajského přeboru ještě na podzim bez výrazných ambicí na postup a jakékoliv budoucnosti. Jenže pak se zrodila myšlenka, která se k překvapení svého strůjce dokázala realizovat a splnit do všech detailů. V zimním období začalo vyjednávání s některými odchovankyněmi klatovského volejbalu o jejich návratu a vrácení ženského volejbalu v Klatovech tam, kam patří, tzn. minimálně do krajského přeboru I. třídy. Od února byla pak zahájena nová příprava klatovského celku pod vedením Petry Netrvalové a Josefa Vlčka s nově složeným týmem. Vše směřovalo k jarní části KP II. třídy, kterou jsme potřebovali vyhrát, abychom mohli postoupit. Vše vyšlo na jedničku. Tým v semifinále i finále jednoznačně zvítězil a navíc předváděl i moderní a pohledný volejbal. Mám ohromnou radost, že se v Klatovech podařilo dát dohromady partu volejbalistek, která si je věkově i názorově blízká a je připravena v příštím ročníku KP I. třídy bojovat o příčky nejvyšší.
Juniorky/Kadetky
Kadetky bojovaly po mnoha letech opět v ligové soutěži, a přestože start měly fantastický, tak střední část sezony jim nevyšla dle představ. Konečné šesté místo, které znamenalo záchranu soutěže (neboť došlo ke snižování počtu účastníků), ale přineslo splnění jednoho výkonnostního cíle. Tím druhým pak bylo vítězství v krajském přeboru juniorek a kvalifikace o I. ligu juniorek. Tu se podařilo našemu týmu bez porážky vyhrá,t a postoupit tak do ligové soutěže kategorie juniorek. Po dlouhém zvažování jsme se nakonec rozhodli pro příští sezonu přihlásit pouze ligu juniorek. Bojovat na dvou frontách ve dvou ligách by pro nás byl velmi tvrdý oříšek, a tak se raději soustředíme na ligu juniorek, kde nás sice nečeká nic snadného, ale věříme, že bychom měli soutěž v první sezoně minimálně udržet. Individuálního úspěchu pak dosáhly Bára Sýkorová a Markéta Illetšková, které si po sezoně vyhlédl trenér extraligových kadetek TJ Lokomotiva Plzeň a nyní jsou součástí přípravy tohoto týmu.
Starší žákyně/ Mladší žákyně
Starší žákyně skončily letos v krajském přeboru stejně jako loni na pátém místě. Daleko více se ale dařilo mladším žákyním, jejichž A tým bojoval až do posledního kola o titul přeborníka. Ten mu sice o vlásek unikl, ale dodnes mám skvělý pocit z finálového zápasu, který se odehrál v hale ZŠ Klatovy v Čapkově ulici za vydatné podpory rodičů i dalších členů našeho oddílu. Titul sice unikl, ale fantastická atmosféra a získané zkušenosti jsou k nezaplacení.
Přípravka
Družstvo, které mi dělá vůbec největší radost. Všechny tři trenérky, které se týmu věnují – Magda Hanáková, Jitka Jarošíková a Radka Bauerová – předvádějí fantastickou a neuvěřitelně obětavou práci. V letošní sezoně se již účastnily několika republikových turnajů v minivolejbale a mám vždy ohromnou radost, když můžu sledovat úsměvy na tvářích trenérek i hráček, když vyprávějí, co všechno zažily. V podstatě jsou asi historicky prvním klatovským celkem, který nastoupil proti Olympu Praha, OP Prostějov a dalším zvučným týmům. Navíc v řadě turnajů vybojovaly výborné umístění a mnoho výher. Radost z pohybu, úsměvy na tvářích, ale také množství dalších nových zájemkyň o volejbal, které přišly na jarní nábory, jsou jednoznačně oceněním skvělé práce klatovských trenérek.

Další klatovské celky se účastnily okresních soutěží, či jednorázových turnajů.

Mnohokrát děkuji městu Klatovy, za podporu mládežnického sportu, které se nám dostává. Děkuji všem sponzorům klatovského volejbalu, bez jejichž přispění bychom nemohli volejbal na takovéto úrovni provozovat a doufám, že i tento článek je dobrým poděkováním a ujištěním, že jejich investice do klatovského sportu šla správným směrem.

Luboš Nový, předseda SK Volejbal Klatovy