Šachklub Sokol Klatovy pořádá v průběhu měsíce září šachový nábor pro děti ve věku od 5 do 16 let. Kde? V Sokolovně Klatovy, a to až do konce devátého měsíce kalendářního roku 2019.

„Šachklub Sokol Klatovy nabízí pro zájemce o výuku šachu v novém školním roce několik kroužků od úrovně začátečníků po pokročilé, a to ve věku od 5 do 16 let. Šachy jsou vynikající mimoškolní aktivitou, neboť rozvíjejí logické myšlení, zlepšují paměť, soustředění a trpělivost. Výuka mládeže má v Klatovech více než pětatřicetiletou tradici, mládežnický oddíl je dlouhodobě nejúspěšnějším šachovým mládežnickým oddílem v Plzeňském kraji, s pravidelnými úspěchy na republikové úrovni. Nejlepší děti pak reprezentují ČR,“ řekl Deníku Karel Nováček z Šachklubu Sokol Klatovy.

close Šachklub Sokol Klatovy vychoval řadu talentovaných hráčů a hráček. Například Martina Bukvaje (na snímku). info Zdroj: Karel Nováček zoom_in „Děti jsou v kroužcích rozděleny do výkonnostních skupin. Začátečníci se učí základy šachu, pravidla a jak tahat jednotlivé figurky. Postupně se přechází do fáze, kdy děti učíme, jak zahájit hru, matovat či uplatit převahu. Na řadu přijde i část, kdy mezi sebou děti jen hrají,“ dodal.

Kroužky – úterý 16.00 a čtvrtek 16.30: začátečníci (5-8 let), čtvrtek 17.30: mírně, středně pokročilí (7-12 let), pátek 16.30: mírně, středně, velmi pokročilí (7-16 let). Více u Karla Nováčka na 737 337 955 nebo karel.novacek@outlook.cz.