S celkovým součtem 592,5 kilogramu z dřepu, bench-pressu a mrtvého tahu a ziskem 341,58 Wilksových bodů si tak k řadě krajských úspěchů připsal i cenný kov z vrcholné soutěže republikového formátu. Ze země ležící v samém srdci Evropy přitom do kategorie Masters I. (nad 40 let) do 120 kg bylo nominováno pouze pět závodníků. Mezi nimi právě i klatovský silák.

Hokejisté Klatov (hráči v červeném) padli s Příbramí 0:4.
Klatovští hokejisté podlehli Příbrami. Vlček: Soupeř byl lepší ve všech směrech

„Bylo to moje první mistrovství. Dřív jsem se na něj nenominoval, nebo mě z něj těsně před závody vyřadilo zranění,“ říká 41letý Žatko, který do města Tomáše Bati jel především proto, aby se zúčastnil kvalitních závodů.

Martin Žatko vybojoval na republikovém mistrovství v silovém trojboji masters do 120 kilogramů stříbrnou medaili.Martin Žatko vybojoval na republikovém mistrovství v silovém trojboji masters do 120 kilogramů stříbrnou medaili.Zdroj: archiv Martina Žatka

Žádné cíle si nedával, možná i proto, že se na národní šampionát, který uspořádala TJ Olympia Zlín, nijak zvlášť nepřipravoval. „Jsem pracovně vytížený, dělám v kamenolomu,“ vysvětluje chlapík z Klatov.

Pevný základ k tréninku i díky svému povolání však má. „Nejsilnější se v trojboji cítím v tahu a dřepu, i když tam mám mezery. Naopak nejhorší je pro mě tlak. Na ten asi bohužel nemám dispozice,“ posteskl si.

FOTBALOVÝ KVÍZ: Jsi správný fanoušek krajského fotbalu? Otestuj si své znalosti!

Martin Žatko, který před závody navážil 118,6 kg, cvičí už od svých školních let, ovšem trojboji se začal věnovat až mnohem později. „Cvičit jsem začínal v sedmnácti, ale jen pro sebe. Když mi bylo třicet let, potkal jsem bývalého trojbojaře Zdeňka Kubeše, který mě k tomuto sportu dovedl a pomohl mi s tréninkem,“ vzpomíná s úsměvem.

Ačkoliv si teď na Moravě Martin Žatko připsal největší úspěch kariéry, smělé plány si do blízké budoucnosti nedává. „Chtěl bych se především dále zlepšovat na výkonech, ale na jaké výsledky to bude stačit, na tom mi až tolik nezáleží,“ vypočítává a pak ještě dodává: „Trojboj má v Klatovech dlouholetou tradici, kterou kdysi založil místní rodák Antonín Šota, mistr světa v tomto sportu. V posledních letech ale silový trojboj v Klatovech bohužel poměrně upadá, takže doufám, že tento můj úspěch přitáhne k tomuto těžkému sportu nové následovníky.“

Klatovští volejbalisté po výhrách na Slavii.
Volejbalisté nedali mladým Slávistům šanci a poskočili na první místo tabulky