Poslední březnový pátek se v Praze uskutečnil galavečer kickboxu a thajského boxu pořádaný organizací XFN (X Fight Nights).

Halu Královka zaplnili výborní zápasníci, jejichž cílem bylo zdolání soupeře.

Příchuť profesionálního ringu poprvé okusil i klatovský kickboxer Luboš Vanka, kterému patřil hned druhý souboj celého večera.

Bijec, který byl dosud velmi úspěšný v amatérských soutěžích, měl nyní možnost poměřit své síly s profesionály.

„Připravoval jsem se v klubu Spartak Kickbox Nýrsko pod vedením Františka Kohouta a Daniela Vítovce, kteří jsou oba velmi zkušenými borci. Přípravu jsem měl speciálně zaměřenou přímo pro tento zápas, za což jim chci velmi poděkovat,“ řekl klatovský kickboxer.

Tvrdý trénink a profesionální přístup se mladému zápasníkovi vyplatily. Na vážení, jež předchází každému zápasu, splnil svůj váhový limit a mohl se těšit na atmosféru, kterou vytvořilo velmi početné publikum. „Byl to neskutečný večer. Zápasit před plnou halou na tak unikátním galavečeru je nepopsatelný zážitek. V publiku jsem měl vlastní kotel, který mě podporoval nejen po dobu samotného zápasu, kdy mě hnali dopředu, ale i v předchozí přípravě a tréninku,“ rozplýval se Vanka.

V průběhu večera, který nesl odkaz K1 Legends, bylo možno shlédnout celkem devět tuhých bitev, z nichž tři byly jakýmsi rozloučením.

Svou dosavadní kariéru zde například ukončili Jan Soukup, Martina Jindrová, nebo Ondřej Hutník. „Na tomto galavečeru některé zápasnické příběhy končily a jiné se zase zrodily. Jsem rád, že jsem zde jeden z těchto příběhů mohl také odstartovat,“ dodal Vanka.

Svůj první profesionální zápas dovedl bojovník z Klatov do vítězného konce. Ve třech napínavých kolech porazil v kategorii do 66 kg Michala Košíka, o devět let staršího a o devatenáct zápasů zkušenějšího soupeře ze sousedního Slovenska, a tímto výkonem tak úspěšně odstartoval svou kariéru.

Miroslava Sloupová