Start pochodu je v sobotu 19. května od 7:30 do 10 hodin v klatovské sokolovně a pěší turisty odvezou od startu do výchozího místa autobusy. „Díky podpoře města můžeme už asi pátým rokem objednat autobusy, díky kterým se pěší účastníci dostanou dál od Klatov. Například nejkratší trasa je zhruba dvanáct kilometrů, což bez autobusu bylo tak na obejití Klatov,“ uvedl za organizátory předseda klatovského odboru Klubu českých turistů František Šanda.

Cíl pochodu s doprovodným programem bude tentokrát na klatovském letišti. „Nebude opět chybět vystoupení šermdivadla Clatonia a country kapela, bude také slosování o vyhlídkový let, který nám poskytl parašutistický oddíl. Novinkou bude možnost odvozu autobusem z cíle do města,“ vyjmenoval Šanda.

Na Plánicku se v sobotu 20. května šel pochod Klatovský karafiát.
FOTOGALERIE: Pochod Klatovský karafiát měl rekordní účast

Na nejkratší trase odveze autobus účastníky do Měčína, na trase 23 km pojedou do Žinkov a na nejdelší trase, 34 km, je odveze autobus až do Jarova, odkud půjdou přes Letiny a Žinkovy. „Pro pěší může být lákadlem na nejdelší trase minipivovar v Letinech. V Žinkovech jsme pak domluveni se správcem zámeckého areálu, že se do běžně nepřístupného areálu mohou účastníci pochodu podívat,“ nabídl Šanda.

Letošní ročník je už šestnáctý po obnově pochodu a turisté jej pořádají ke 125. výročí založení klatovského odboru Klubu českých turistů. Zároveň je pochod zařazen mezi akce města Klatovy ke 100. výročí republiky.

Pěší
12 km – bus do Měčína – Makov – Měcholupy – letiště KT
23 km – bus do Žinkov – Osobovy – Měčín – letiště KT
34 km – bus do Jarova – Letiny – Žinkovy – letiště KT

Cyklisté
24 km – KT – Otín – Hráz – Nedanice – Makov – letiště KT
48 km – KT – Otín – Malinec – Měčín – Žinkovy – Vojovice – Mlýnské Struhadlo – Němčice – Makov – letiště KT
60 km – KT – Otín – Malinec – Horšice – Letiny – Žinkovy – Vojovice – Mlýnské Struhadlo Němčice – letiště KT

Ilustrační foto.
Výstava ukazuje život šumavských rysů a vlků