Po vítězství na krajském finále středních škol zvládl úspěšně i kvalifikaci o postup na republikové finále, na které už v pátek vyráží do Jedovnice u Brna.
V cestě do vytouženého republikového finále stály klatovským florbalistům dva týmy – Střední odborná škola Mladá Boleslav a Střední rybářská škola Vodňany. Klatovští si s oběma soupeři poradili, Boleslav porazili 3:1 a Vodňany 2:1.

„Nejdřív jsme ani na vítězství moc nepomýšleli. Za prvé tam byla hrozná zima (smích) a za druhé to byli soupeři zvučných jmen. Ale když jsme proti nim nastoupili a viděli je hrát, tak jsme se uklidnili. Vyplatil se nám pořádný trénink a taktika – střílet na branku a dorážet. Myslím, že i na republice máme šanci a že postoupíme na mistrovství světa,“ hýřil sebevědomím člen týmu Jan Hořký.

„Na finále se už moc těším budou to „palby“. Jenom škoda, že si s sebou nemůžeme vzít fanynky. Ale tady ve škole nám všichni drží palce a až se vrátíme, pořádně to oslavíme,“ těší se Radek Černý.

Klatovský tým to ale snadné mít nebude. Na republikovém finále se kromě něj představí další čtyři týmy, které se kvalifikovaly a domácí Jedovnice. Navíc mu onemocněly dvě opory – Vojtěch Opl a Pavel Rajal. „Snad se ještě kluci dají dohromady, protože pokud budeme kompletní, myslím, že rozhodně máme šanci na medaili,“ uvedl dozor a kouč týmu, učitel klatovského gymnázia Richard Ekert, který s kluky prošel celou dlouhou cestu až do republikového finále.
„Chtěl bych poděkovat hlavně vedení školy, které umožnilo klukům pravidelné tréninky, bez kterých by tak daleko nedošli, a také SRPDŠ, které poskytlo prostředky. Je to poměrně dost finančně náročné, doprava, ubytování, jezdili jsme vždycky den předem, aby si kluci zvykli na halu a mohli si v ní zatrénovat,“ dodal Ekert.