Iveta Bezpalcová s Anežkou Vokáčovou proměnily všechny starty v medaile. Celkem čtyři zlaté a čtyři stříbrné kovy. Zbytek nejmladších závodních plavců (Nikola Kotlanová, Richard Vašmucius a Marek Rendl) bojoval dle svých sil a alespoň v jedné disciplíně se dostal do elitní desítky soutěžících.

Iveta Bezpalcová si svými výkony pojistila účast na nejvyšší republikové soutěži – poháru desetiletých Čechy, který proběhne za měsíc v hlavním městě republiky.

V akci byly kromě mladšího žactva klatovského klubu také dorostenky. Julie Novosádová s Karolínou Bezpalcovou se zúčastnily druhého kola Českého poháru 2019, nejvyšší republikové seriálové soutěže. Pro děvčata to byla jedna z možností kvalifikovat se na letní mistrovství ČR dorostu a dospělých. A podle jejich zaplavaných časů by se to mělo nakonec podařit. Julie Novosádové se navíc podařilo dostat i do B finále závodu na 50 metrů znak.

„Všichni věříme, že se obě naše závodnice utkají s tuzemskou špičkou na mistrovství České republiky, které pořádají za měsíc v červnu České Budějovice,“ uvedl odhodlaně trenér z Plaveckého klubu TJ Klatovy Ivan Šlajs.