Triatlon klub Klatovy uspořádal propagační běh k výročí města „Klatovy třikrát 750“. 750 + 750×750 = sedm set padesát občanů, kteří uběhnou 750 metrů k 750. výročí Klatov.

Na start na klatovském náměstí si přicházeli zaběhat od 10 hodin žáci základních škol, sportovci, maminky s dětmi nebo kolemjdoucí.

Mezi prvními na trať vyběhli žáci ZŠ Klatovy v Tolstého ulici. „Přihlásil jsem se, protože mi to připadá jako dobrý nápad. Bylo to v pohodě, jenom mi trochu vadil nerovný terén,“ řekl v cíli Ondřej Polák z 9. A.

„Je to fajn, zaběhám si a přitom se uleji ze školy. Zvládl jsem to v pohodě, protože sportuji,“ smál se Tomáš Brůha z 9. B.

S dětmi ze ZŠ Klatovy v Tostého ulici si přišel zaběhat i ředitel školy Vítězslav Šklebený: „Vyvěsili jsme plakát o akci ve škole a děti se chodily samy hlásit, že by se chtěly zúčastnit, takže opravdu to nebyla povinná akce.“

Stačilo zapsat se, uběhnout nebo ujít tři kolečka a každý dostal pamětní list.

Na start se postavil také Pavel Šintler z Klatov: „ Přišel jsem se podívat a domluvit se, že bych běžel večer, ale nakonec jsme to zvládl hned a v sandálech. Je to každopádně super akce.“

Oběhnout či obejít klatovské náměstí si vyzkoušely i malé děti. Jednou z nich byla i 3,5letá Simonka Matoušová. „Byly jsme na zmrzlině a kafíčku s kamarádkou z Anglie, a když jsme to tu viděly, šly jsme si také zaběhat. Všem třem se nám to moc líbilo, ale řekla bych, že Simonce nejvíc,“ řekla dívčina matka Martina Matoušová.