Klatovské logo s černou věží v písmenech TJ měly na svých červenobíločerných dresech svěřenkyně klatovského oddílu atletiky a rozhodně udělaly našemu městu i oddílu radost na semifinále MČR družstev v atletice, a to v kategorii dorostenek a dorostenců, které se konalo na stadionu Pražské Slavie ve Vršovicích.

V loňském roce se dorostenky probojovaly až na MČR, kde vybojovaly senzační 4. místo. Ani letos se finále nebudekonat bez jejich účasti. Svěřenkyně trenérů J. Hostýnka, J. Pšajdla a V. Šelmáta skončily na 4. postupové příčce, když z třinácti nejlepších celků z celých Čech postupuje do republikového finále prvních pět celků. Toto finále se uskuteční 3. října v Táboře, kde si domácí závodnice brousí zuby na získání titulu. Ty totiž celý semifinálový závod vyhrály před TJ Sokol Kolín a Lokomotivou Beroun. Pátým celkem z této semifinálové skupiny, který do finále postoupil, je TJ Liaz Jablonec.

„Výkony našich dívek byly úžasné, jelikož většina z nich si vytvořila nové osobní rekordy. Některé dokonce s převahou vyhrály své disciplíny a účast ve finále nebo v první desítce byla samozřejmostí,“ řekl trenér oddílu atletiky TJ Klatovy Václav Šelmát.

Družstvo dorostenek TJ Klatovy tvořily A. Abelová, I. Bártová, L. Ježková, M. Koppová, M. Kreuzerová, J. Křížová, L. Shklyarská, P. Siegelmannová, Š. Šlechtová, M. Šolová, I. Špererová, K. Štychová, M. Štychová.

Mezi nejhodnotnější výkony semifinálových bojů patří 1. místa J. Křížové ve vrhu koulí (12,56 m), P. Siegelmannové v hodu kladivem (42,28 m – osobní rekord), Š. Šlechtové v běhu na 1500 m př. (5:22,47 – osobní rekord). 3. místo vybojovaly I. Bártová na 3 km chůze (21:06,64 – osobní rekord), štafeta 4x100 m ve složení Štychová M., Šolová M., Šlechtová Š, Koppová M. A na 4. a 5. místech se umístily I. Špererová v hodu diskem (29,73 m – osobní rekord), L. Shklyarská v chůzi na 3 km, J. Křížová v hodu kladivem, K. Štychová ve skoku vysokém.

„Jak už jsem zmínil dříve, naše děvčata dosáhla ve většině disciplín, kde nastoupila, na bodovaná umístění, tedy do desátého místa. Děkujeme děvčatům za dobrou přípravu a za každý bodík, který vybojovala. Blahopřejeme jim k dílčímu úspěchu a budeme jim přát hodně štěstí a sportovních úspěchu v sobotu v Táboře,“ dodal Šelmát.